Chirurgia zaćmy jako jedyna alternatywą dla ludzi z tym schorzeniem

Posted on 25/06/2019 10:15am

Na kataraktę choruje większość osób powyżej 60 roku życia. Schorzenie to powoduje zatarte widzenie, nieintensywne barwy, a niekiedy nawet dwoiste widzenie.


Do tej pory nie jest realne przeciwdziałanie takiej chorobie, ani nie istnieją środki farmakologiczne, jakie zdołałyby ją zablokować.


życie
Author: JMacPherson
Source: http://www.flickr.com


Wyłączną alternatywą dla osób z owym schorzeniem jest chirurgia zaćmy. Dzisiejsze techniki operacyjne zezwalają na szybkie, bezbolesne i skuteczne leczenie dokuczliwego niedowidzenia spowodowanego przez kataraktę. Operacje laserowe dają szansę pacjentom dotkniętym zaćmą powrót do zwykłego działania w ciągu tylko jednego dnia. Procedurę tę stosuje się ze względu na precyzję wykonania operacji, bezpieczeństwo pacjenta i brak efektów pooperacyjnych.


Krem brzozowy z betuliną
Author: Sylveco
Source: Sylveco


Ażeby zakwalifikować chorego do operacji, lekarz przeprowadza badanie określające pułap postępu zmętnienia soczewki (www.rajsoczewek.pl/acuvue) na bazie jakiego pozostaje wybrana najodpowiedniejsza strategia terapii przy wykorzystaniu lasera. W toku zabiegu w sposób bezpieczny i profesjonalny specjalista wymienia chorą soczewkę implantem w postaci soczewki sztucznej. Wszelki implant zostaje dokładnie i indywidualnie dobrany do oka danego pacjenta.


Przez parę dni po zabiegu powinno się chronić, wyznaczona jest pozycja leżąca na boku przeciwnym do operowanej strony.

Bez zwłoki zobacz na stronie (http://apteka.sloneczna24.pl/bodymax-plus-30-tabletek.html) inne tego rodzaju posty. Tam również zobaczysz coś ciekawego, gdyż przedstawia ona pokrewną tematykę.

Oko powinno się zakrapiać zgodnie z przepisaniami lekarza. Wysiłek fizyczny po operacji katarakty nie jest korzystny.
Unoszenie ciężkich przedmiotów, czy też gwałtowne zmiany póz nie służą gojeniu. Trzeba pamiętać o regularnych, kontrolnych testach u doktora specjalisty.

Tags: laser, lekarz, wiek, chirurg