Co może być przyczyną zgagi, jakie posiada ona symptomy oraz jak możemy ją leczyć?

Posted on 12/09/2020 8:26am

Niestrawność to często spotykana przypadłość, która może być wywoływana zbyt ciężką dietą, przejedzeniem lub zdenerwowaniem. Niestrawność może mieć przeróżne objawy, m.in. ból za mostkiem, w klatce piersiowej lub pieczenie w gardle.


Mogłyby wystąpić także wielokrotne odbijanie, uczucie przepełnienia lub ucisk brzucha.
lek na zgagę
Author: ShishirS
Source: http://www.flickr.com


Istnieje oczywiście niezawodny lek na zgagę. Mógłby być nim choćby inhibitor pompy protonowej, jaki redukuje tworzenie się kwasu żołądkowego. Niezwykle popularnym symptomem niestrawności jest także zgaga, która przedstawiana jest przez ludzi jako pieczenie w gardle. Jest to objaw, który spowodowany jest cofaniem się do niego kwasu żołądkowego razem z treścią pokarmu. Do najpopularniejszych źródeł występowania się zgagi zaliczają się m.in. nieodpowiednie zwyczaje kulinarne , zatem objadanie się w nocy czy też spożywanie posiłków w zabieganiu. Do tego typu złych nawyków zalicza się także picie alkoholu, spożywanie słodkości albo zasmażanych albo tłustych potraw. Co ciekawe, na występowanie się zgagi mogłoby mieć także wpływ palenie tytoniu.


Aby zredukować tę nieprzyjemną dolegliwość, wykorzystywane jest leczenie (warto sprawdzić zakres usług dotyczącą: gliwice podolog) farmakologiczne, zioła albo różnego typu domowe metody. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że nawet lekarstwa na zgagę, które są sprzedawane w aptekach bez recepty, również mogą być bardzo skuteczne. Co więcej, one również działają dość szybko. Sprzedawane są w formie powlekanych tabletek albo do ssania. Mogą być też oferowane w formie kapsułki, zawiesiny albo (rajsoczewek.pl/ray-ban) granulatu. Preparaty te neutralizują oddziaływanie kwasu żołądkowego.
Stosowane są także wymienione inhibitory oraz leki rozkurczające. Do łagodzenia objawów zgagi można także wykorzystywać zioła, choćby owoc kopru włoskiego albo liść melasy. Skuteczne jest też siemię lniane.

Tags: twarz, kapsułki, natura, piersi, lek