Co możemy zrobić kiedy pojawia się łysina? Jakie mamy na to metody? O jakich kwestiach nie zapominać?

Posted on 23/07/2019 7:25am

Dla zdecydowanej większości panów gęste włosy to powód do domu, to oznaka młodości jak i witalnych mocy. Ciężko więc przejść do porządku dziennego, kiedy w określonym wieku rozpoczyna się proces wypadania włosów.


Zbyt duże wypadanie włosów to dosyć często rezultat złej diety, stałego stresu lub nawet choroby gorączkowej.
To jednocześnie dość często reakcja na chemioterapię czy leki przeciwdepresyjne. Najbardziej powszechną postacią jest jednak łysienie typu męskiego, jakie dotyka aż 60% mężczyzn powyżej pięćdziesiątego roku życia.

Po więcej info serdecznie zapraszam na tęstronę internetową. Nie czekaj - poszerz swoją wiedzę na tentemat opracowany w tekście.

Tego typu rodzaj łysienia dość często rozpoczyna się bardzo szybko, gdyż już w wieku szesnastu-dwudziestu lat.


Profilaktyka małego uśmiechu
Author: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Source: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”


Łysienie u mężczyzn jest procesem fizjologicznym, jaki jest jak najbardziej związany z obecnością męskich hormonów płciowych. To jednak, czy mężczyzna będzie łysieć jest zależne najbardziej od pochodnej męskiego hormonu płciowego - testosteronu, nazywanym dihydrotestosteronem. Ma on wpływ na mieszki włosowe, sprawia, że zamiast długich, mocnych włosów rozpoczynają rosnąć krótkie oraz cienkie. Dosyć często łysieją różnorodne partie głowy, na przykład zakola.


Całe szczęście jednak są sposoby, ażeby nie stracić wszystkich włosów, gdyż jak przeszczep włosów zakola właściwie nie muszą być naszą bolączką. Tego typu coś wykonuje się w tego rodzaju sposób, iż przeszczepia się płaty skóry z najlepiej rozwiniętymi włosami. Przeszczepia się je tam, w których występują najbardziej pokaźne ubytki.
To perfekcyjny sposób, żeby pożegnać problem łysienia, żeby posiadać piękne, gęste włosy, też wtedy, kiedy jesteśmy już starsi. Znakomita większość mężczyzn ma te problemy, lecz na szczęście jest doskonały sposób, z którego warto korzystać.

Tags: wygląd, efekt, wiek