Co to jest przepuklina, jakie będą jej najbardziej typowe objawy i jak można ją leczyć.

Posted on 28/01/2021 3:42pm

Jednym z częściej występujących problemów wiążących się z narządami wewnętrznymi jest przepuklina. Dolegliwość ta polega na tym, że część narządów przesuwa się poza miejsce, w którym normalnie powinna być zlokalizowana.
Pani Doktor
Author: NEC Corporation of America
Source: http://www.flickr.com


Niejednokrotnie dotyczy to osób z mających nadwagę, kobiety w ciąży czy podczas wyczerpującego fizycznego wysiłku. W pewnym momencie błony zlokalizowane w środku brzucha zaczynają ulegać osłabieniu i w końcu popękaniu, przez co tworzy się szczelina, przez którą wypadają narządy. Typowym objawem przepukliny jest wybrzuszenie w pobliżu nadbrzusza, pachwiny albo pępka, przeważnie ma ono kształt twardego guzka. Dlatego pilna jest szybka operacja przepukliny - bezpieczna operacja przepukliny. Jeżeli zauważy się u siebie coś takiego, to należy bezzwłocznie wybrać się do lekarza, ponieważ zaniedbanie przepukliny może być niebezpieczne dla zdrowia.


Najskuteczniejszym i najpopularniejszym sposobem na leczenie tego schorzenia jest operacja przepukliny Poznań. Wykonywać ją można dwoma sposobami, zależnie od jej wielkości i decyzji lekarskiej.

Nie zapominaj o tym, że masz możliwość przejrzeć następne ciekawe wpisy - należy tylko na tej stronie www wejść w umieszczony tam link.

Przy metodzie tradycyjnej chirurg ogólny Poznań musi rozciąć powłoki brzuszne pacjenta, a następnie wzmacnia osłabione błony specjalną siatką - sprawdzony chirurg. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych, daje on doskonałe rezultaty, lecz równocześnie wymaga dłuższego powrotu do formy. W niejednym przypadku z powodzeniem zastosowana być może metoda laparoskopowa.
W przypadku takiej operacji w pachwinie chorego są umieszczane odpowiednie prowadnice, przez jakie chirurdzy operują narzędziami.

Przejrzyj następny istotny artykuł, aby wysondować dużo detali na zajmujący Cię temat. Namawiamy i życzymy wciągającej lektury!

Ta technika ma jedną dużą zaletę, mianowicie to, że pełny powrót do zdrowia przebiega dużo szybciej.

Tags: zabieg, lekarza, operacja, osoby