Co uczynić, by odstawić nikotynę?

Posted on 03/06/2019 7:49pm

Jest dużo rzeczy, od których możemy się uzależnić. Jest to oglądanie telewizji, granie na komputerze, czy shopping.
Niestety, niekiedy rzucamy się w sidła nałogu, który niszczy nasze zdrowie i może stać się przyczyną naszego zgonu. Jednym z nich jest palenie papierosów.

e-papieros
Author: Justin Matthew
Source: http://www.flickr.com
W jakim celu wypalamy papierosy, skoro domyślamy się, jak to się może dla nas zakończyć? Choć zabraniamy naszym latoroślom palić, bardzo często po jakimś czasie dowiadujemy się, że kurzyły od dawna za naszymi plecami. Jest to na pewno dla nas ogromny szok i najpierw nie jesteśmy w stanie w to uwierzyć, ale z drugiej strony, jeśli one widzą, co my czynimy, chcą nas podświadomie naśladować. Zapalenie papierosa jest symbolicznym przejściem w dorosłe życie. Jeżeli opiekun nie potrafił zaszczepić dziecku pewnych zasad, to palenie może być dla młodego człowieka również sposobem na zdobycie w kręgu towarzyszy podziwu.

Następnie ten nałóg jest z nami przez lata. A przy okazji pustoszy nasz organizm. Niszczymy nasze płuca i narażamy się na ryzyko raka. Mamy słabą kondycję. Palacze ledwo wchodzą po schodach, nie mówiąc już o uprawianiu sportu. Do tego dochodzą żółte uzębienie oraz nieprzyjemny oddech.Dlatego chcemy pożegnać się z tym okropnym nałogiem. Wiemy również doskonale, że papierosy kosztują nas mnóstwo pieniędzy. Jeśli policzymy, ile przeznaczamy w ciągu roku na papierosy, wyjdzie nam pokaźna sumka, którą moglibyśmy przeznaczyć na coś innego. W walce z tym nałogiem bardzo pomocne okazuje się papieros elektroniczny, do nabycia np. na epapierosy|Sklep E-papierosy| epapierosy.


Ten wynalazek ostatnich lat pomaga palącym w łagodny sposób uwolnić się od uzależnienia. Czasami bowiem zapalamy papierosa w stresujących momentach i przyzwyczailiśmy się do tego. Jedynie to nas uspokaja. Tabletki, czy plasterki nam wtedy nie pomagają. Natomiast papierosy elektroniczne robią wrażenie, że palimy, chociaż w tych papierosach nie dochodzi do spalania. Występuje podgrzanie specjalistycznego płynu i w efekcie inhalujemy się oparami, które wtedy powstają. Jest to również bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż tradycyjne papierosy, ponieważ taki płyn wymieniamy co jakiś czas.

Tags: zdrowie, dzieci, gry, ciało, zęby, papierosy, nałóg

Author: Henryk Chorążewski