Co może zadziałać na stawy? Preparaty dla osób uprawiających sport

Posted on 13/01/2021 7:33am

Sportowcy i amatorzy, jacy sporo czasu przeznaczają na treningi mają świadomość, że trzeba budować masę mięśniową i stawy oraz przeciwdziałać urazom. Można to osiągnąć przez przyjmowanie suplementów określonych składników. Pośród osób uprawiających sport zawodowo istnieje przekonanie, zgodnie z jakim przyjmowanie żelatyny ma pomóc w momencie kontuzji i zmniejszyć bóle w stawach, a białko serwatkowe pomóc w budowie masy mięśniowej. Czy to działa?
kolagen na stawy
Author: Bitterroot
Source: http://www.flickr.com
Idea promująca włączenie do diety żelatyny podkreśla istniejące w niej białko – kolagen na stawy (obecny rownież w ludzkich stawach).

Kiedy poznasz już dane na prezentowany temat, to poczytaj tu (http://nowafarmacja.com.pl/) też inne teksty na ten temat - one także okażą się zajmujące.

Istnieje przekonanie, iż zażywając kolagen w momencie kontuzji stawów zapewniamy organizmowi dawkę odpowiedniego budulca do zregenerowania naszych stawów - przeczytaj o białku serwatkowym. W toku są badania, które mają pokazać, czy zażywanie dawek kolagenu działa korzystnie na jego odbudowę w stawach. To pewne, iż sprawne stawy to przede wszystkim efekt dobrze zbilansowanej diety (bez szkodliwych tłuszczów i toksycznych dań) a także właściwie zorganizowany trening. Nie wiadomo, czy jest 1 dobry preparat – kolagen na stawy, który zagwarantuje im zdrowie. Jeżeli chodzi o białko serwatkowe, interesują się przede wszystkim osoby trenujące sporty siłowe lub fitness, ponieważ występuje u nich znacznie większe zapotrzebowanie na białko, jakiego nie zagwarantuje im jedzenie białka zwierzęcego do każdego posiłku. Białko serwatkowe to białko trec (zweryfikuj u źródła) naturalnie występujące w mleku i jest potrzebne do właściwej regeneracji - .


Grupa osób regularnie uprawiających sport jest narażona na wszelkiego typu uszkodzenia a także wcześniejsze „zużywanie się” stawów. Dobrze, aby w porę zatroszczyć się o suplementy diety, co pomoże stawy wzmocnić i zabezpieczyć.

Tags: jedzenie, trening, mięśnie, lek, sporty