Co zrobić, kiedy nasze dziecko spędza zbyt dużo czasu przy komputerze?

Posted on 05/04/2022 7:46am

W trakcie naszego życia jesteśmy narażeni na dużo nałogów. Winą za ich występowanie nie należy jednoznacznie obarczać wyłącznie pochodzenia czy też dzieciństwa. Czasami spot przykrych zdarzeń może sprawić, że przestaniemy sobie dawać radę z naszą sytuacją.
ośrodek odwykowy
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com


ząb
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co


Jesteśmy w takiej sytuacji bardzo podatni także na zły wpływ innych ludzi, jak i na działanie tego typu nałogów jak alkohol czy palenie papierosów.


W przypadku osób młodszych w grę mogłyby wejść jeszcze tzw. dopalacze, czyli substancje chemiczne, które swoim funkcjonowaniem mogą przypominać zwykłe narkotyki. Są one wyjątkowo szkodliwe i uzależniające. Z tego też powodu zazwyczaj w tego typu przypadkach jedyną pomoc mógłby stanowić profesjonalny ośrodek odwykowy. Pracują tam wyszkoleni terapeuci, którzy dzięki posiadanej przez siebie wiedzy są w stanie pomóc wyrwać się z sieci nałogu. Niestety nigdy nie ma gwarancji wyleczenia. Zależnie od typu nałogu, ma on zróżnicowaną siłę przyciągania, jednak w każdym wypadku jest ona bardzo silna. W zależności od typu nałogu, pracownicy, którzy w nim działają, dobierają odpowiednią kurację. Może być to terapia(zobacz psychoterapia indywidualna krakow) ambulatoryjna albo w ośrodku zamkniętym.


W przypadku alkoholu lub zakazanych używek konieczna mogłaby być detoksykacja, czyli odtrucie organizmu. W trakcie terapii może być stosowana terapia grupowa i indywidualne spotkania z psychoterapeutą, który prowadzi dany przypadek. Warto mieć w pamięci, że alkohol czy też narkotyki, to nie jedyne uzależniania, które mogą być leczone w tego typu miejscu. Wielu osób jest także podatnych na hazard czy lekomanię.
Pozostali ponadto spędzają stanowczo zbyt dużo czasu przed komputerem, przez co mają między innymi kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z pozostałym osobami czy nawet z agresją.

Tags: czas, specjaliści, substancje, ośrodek