Czy dziecko musi bać się pierwszej wizyty u stomatologa i dlaczego to jest takie istotne?

Posted on 04/09/2019 1:19pm

Ważne jest, żeby dziecko posiadało śliczne zęby. Im prędzej zaliczy ono pierwszą konsultację u dentysty, tym wcześniej przyzwyczai się do lekarza i jego gabinetu. Nie należy czekać na to, aż rozboli je ząb, aby pójść do stomatologa.


warzywa i owoce
Author: Andy Nobes
Source: http://www.flickr.com
Trzeba to wykonać o wiele wcześniej, żeby mogło nabrać zaufania i żeby w przyszłości nie bało się kolejnej wizyty u takiego lekarza.


papierosy
Author: Paolo Tonon
Source: http://www.flickr.com


stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/pedodoncja/) zajmuje się uzębieniem dzieci od wczesnych lat. Gabinety dostosowane do dzieci kładą ogromną wagę do początkowej wizyty dziecka u stomatologa. W taki sposób pomyślnie ono utrwali w pamięci gabinet, jeżeli pierwsza wizyta będzie miała na celu tylko zapoznanie się z zawodem. Kliniki mają odpowiednich dentystów trudniących się stomatologią dziecięcą od najmłodszych lat. Zabiegi przeprowadzane są pod znieczuleniem, przez co dzieci nie będą miały nieprzyjemnych wspomnień wiążących się z wykonanym leczeniem. W głowie będą miały tylko miłą aurę, miły personel, telewizor z bajkami i nagrodę dla każdego dzielnego pacjenta. W klinice zabiegi, jakie są prowadzone to leczenie zębów mlecznych, lakowanie bruzd i uzupełnianie minerałów szkliwa.


Zapoznanie to odbywa się w formie zabawy na fotelu dentystycznym. Na zakończenie wizyty młody pacjent otrzymuje drobny upominek. Dzięki takiemu działaniu dzieci konsultację u stomatologa (zobacz panorama zębów) będą traktowały jako zabawę oraz z przyjemnością tam powrócą. Na pierwszą konsultację można by zabrać ulubionego pluszaka lub innego przyjaciela małego smyka. Gabinety stosują lapisowanie przezroczyste, czyli leczenie zębów mlecznych u małych dzieci. Lapisowanie to jedna z procedur walczenia z próchnicą zębów mlecznych u dzieci. Bardzo często zabieg ten dotyczy zębów przednich zaatakowanych przez przykładowo próchnicę butelkową.


Rozwija się ona niezwykle szybko i obejmuje w niezwykle krótkim czasie coraz więcej uzębienia dziecka. W ciągu nawet sześciu miesięcy może doprowadzić do zniszczenia zębów mlecznych oraz bardzo wielu zapaleń. Jeżeli nie zareagujemy na sytuację odpowiednio wcześnie, konieczne będzie ich usunięcie.

Tags: stomatologia, konie, lekarza, wizyta