Czy leki, stłumią wyrzuty sumienia wywołane przekraczaniem granic możliwości własnego organizmu

Posted on 01/08/2021 8:13am

W obecnych czasach, dociera do nas mnóstwo treści z różnorodnych mediów, o coraz to nowszych odkryciach w obszarze medycyny. Pojawiają się nowe leki, szczepionki, nowe techniki operowania itp.
sklep - landszaft
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com


Mimo tego, ogólny stan zdrowia współczesnego społeczeństwa nie polepsza się. Większa liczba populacji choruje na choroby spowodowane rozwojem cywilizacji tzw. choroby cywilizacyjne - alergie, nadwagę, cukrzycę, nadciśnienie, nowotwory itp. Prędkość, notoryczny brak czasu na przygotowanie lub zjedzenie posiłku, siedzący sposób życia , stres, nieprawidłowo zestawiona dieta lub jej brak - sprzyjają niedoborom witamin i składników mineralnych w organizmie.


czas


Wprowadzane, coraz nowszej generacji leki, działają efektywnie ale na krótko, bo pojawiają się nowe choroby a czasem odmiany już istniejących. Dzisiejszy natłok informacji, sprawia że przestajemy rozróżniać potrzebne informacje od tych, które są dla nas bezużyteczne. Większość przestaje czytać dołączone do lekarstw ulotki, zawierające charakterystykę całego spisu efektów ubocznych. W obliczu choroby żądamy od lekarzy szybkiego działania i skuteczności, a ci traktują nas jak klientów - nie pacjentów, przepisują sterty recept na leki o wzmożonym działaniu, najczęściej w ciemno, bez przeprowadzenia odpowiednich badań - bo to też kosztuje.


sklep
Author: Rolf Brecher
Source: http://www.flickr.com


Coraz częściej nie kierujemy się po poradę do lekarza lecz zmierzamy bezpośrednio do apteki (ciąg dalszy tego zagadnienia http://nowafarmacja.com.pl/franczyza/franczyza-pelna/), z przekonaniem, że pani magister wie (ogólnie o lekach) sporo . Jesteśmy przekonani , że zasugeruje kupno odpowiedniego lekarstwa, na naszą dolegliwość. Gorzej gdy sami decydujemy o nabyciu pigułek, kierując się zaczerpniętą wiedzą z różnorodnych nie zawsze wiarygodnych źródeł. Przekonani, że ten a nie inny polecany produkt stanie się lekiem na wszystkie nasze bolączki.
Idąc za nowymi trendami dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej, sięgamy po suplementy diety, które może zakupić każdy i o wybranej porze dnia i nocy. Miejsca, w których są "w zasięgu ręki" to nie tylko apteki to też sklepy spożywcze czy chociażby stacje paliw.

Tags: preparaty, suplementy diety, lekarzy, metody