Czy możliwość przeżycia istoty ludzkiej będzie czasem zależała od jednego niepozornego gadżetu.

Posted on 06/06/2019 8:35am

Rodowici mieszkańcy Europy i krajów wysokorozwiniętych w większości nie zdają sobie sprawy, co będzie oznaczał brak pitnej wody. Owszem, mogą się zdarzyć sytuacje, że magistrala będzie nieczynna, albo pojawi się krótkotrwała awaria, lecz wtedy można pobiec do sklepu i zakupić coś w butelce. Trochę pojęcia o tym, w jaki sposób trzeba ochraniać się przed zanieczyszczoną wodą z niepewnych źródeł, mogą mieć osoby które podróżują do państw o ciepłym i gorącym klimacie.

Czysta woda
Author: Niyati Bane
Source: http://www.flickr.com
Ci, którzy mieli okazję przeżyć nieprzyjemne chwile walcząc z tak zwaną klątwą Faraona doskonale wiedzą, że to nie są żarty.

Nasz link referencyjny zdziwi Cię bardzo korzystnie. Znajdziesz tam dużo rzetelnych informacji. Zatem nie ociągaj się i klikaj!

Znajdujące się w wodzie bakterie i pasożyty powodują nie tylko kłopotliwe dolegliwości jelitowe, ale także mogą być groźne nawet dla życia. Coraz popularniejsze sulviwalowe wyjazdy także skłaniają do tego, by zawczasu zaopatrzyć się w urządzenie mogące uratować życie podczas samotnej podróży po terenie, gdzie nie ma dostępu do wody. Warto wiedzieć, jakie będą możliwości pozyskiwania wody zdatnej do picia. Tym bardziej, że w ostatnich latach przytrafiały się również klęski żywiołowe o taki zasięgu, że w związku z długotrwałym brakiem dostępu do wody pitnej mogły stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia.Lifestraw
Source: http://aqua-life.net.pl/
Dotychczas wymyślono wiele uzdatniaczy do wody, działających w oparciu o najróżniejsze mechanizmy. Przełomem na rynku jest słomka do uzdatniania wody Lifestraw. Taką słomkę sklep internetowy sprzedaje za niecałe 150 zł. Jest to niewielki zestaw wydajnych filtrów zamknięty w obudowie która przypomina zwykłą rurkę do popijania napojów. I właśnie taki jest również mechanizm jej działania. Wciągnięcie przez otwór wody bezpośrednio ze źródła będzie powodować przepływanie jej przez kolejne filtry o malejącej średnicy otworów, dzięki czemu na końcu jest ona niemal idealnie czysta. Użycie takiego mechanizmu pozwoliło skonstruować urządzenie które nie potrzebuje żadnych baterii ani części zamiennych. Jest poręczne i nadaje się idealnie do wzięcia w każdą niebezpieczną podróż, lecz może także stanowić wyposażenie domowej apteczki na wypadek nieprzewidzianych klęsk żywiołowych.

Tags: woda, woda pitna, uzdatniacze, słomka, uzdatnianie wody