Czym powinna się cechować osoba, która poszukuje zatrudnienia jako opiekun osoby starszej?

Posted on 12/10/2018 7:24am

Wg najnowszych statystyk, liczba ludzi mających 60 i więcej lat może wynosić aktualnie ok. 15 milionów. Istnieje więc duże zapotrzebowanie na osoby, które mogłyby pracować w charakterze opiekuna osób w podeszłym wieku.


jak zostać opiekunem osób starszych
Author: Pabak Sarkar
Source: http://www.flickr.com


Jest to praca dosyć ciężka, wymagająca pewnych umiejętności i określonych predyspozycji. Jest też jednak ciekawym sposobem na aktywację zawodową ludzi pozostających bez pracy. Można by też w ten sposób znacząco podreperować swój domowy budżet. Jeżeli zastanawiasz się, jak zostać opiekunem osób starszych pamiętaj, że osoba pracująca na tego typu etacie, powinna moć wykazać się daleko idącą empatią oraz życzliwością. Opiekun powinien być człowiekiem sympatycznym i miłym dla otoczenia. Powinna być to osoba sprawna ruchowo, która posiada ważne prawo jazdy. Istotna jest także cierpliwość oraz umiejętność do adaptowania się w nowym otoczeniu. Bardzo użyteczne jest również wykształcenie powiązane z medycyną jako przykładowo pielęgniarka czy lekarka. Osoby z wykształceniem terapeutycznym także miałyby duże szanse na wyszukanie pracy w takim zawodzie. Publiczne zakłady mogą wymagać od kandydatów wykształcenia zawodowego. Wówczas można ukończyć szkołę policealną na wydziale opieka środowiskowa .


Jeżeli tego typu posadę chcielibyśmy wykonywać poza granicami Polski, istotna jest też co najmniej komunikatywna znajomość języka obcego. Do dużych zalet wynikających z wykonywania pracy jako opiekun ludzi zaawansowanych wiekiem jest to, że posiadalibyśmy zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie, zatem większość zarobionych pieniędzy bylibyśmy w stanie odkładać.
praca świadczona poza granicami kraju dawałaby kilka tysięcy złotych miesięczne. To oraz satysfakcja z faktu niesienia pomocy, to niezwykle olbrzymie zalety, które czasem należałoby na poważnie rozważyć.

Tags: oko, praca, pomoc, sposób, środki