Dbanie o zęby jest bardzo ważne. Miejmy na uwadze o rutynowych kontrolach u dentysty

Posted on 06/05/2022 9:33am

Leczenie protetyczne będzie polegać na noszeniu przez pacjenta wypełnień protetycznych, określanymi protezami. Protezy to nic innego jak specjalne stworzone twory, które mogą zastąpić nie posiadaną


dbanie o zęby
Author: birdco.pl
Source: birdco.pl
Część zębową, hamować kolejne występujące degradacje uzębienia oraz poskramiać
rozwijanie się różnych schorzeń jamy ustnej.

Nie będą stanowić jedności biologicznej z żywym organizmem tak jak w momencie stosowania implantów. Są ciałami obcymi, ale zastępują zniszczone lub utracone zęby, upośledzone zadania jamy ustnej, oraz nieestetyczny wygląd. Protezy stomatologiczne to po prostu aparaty leczniczo – rehabilitacyjne. Sytuacja jest jednak taka, że bez względu na postęp technologii w sferze protetyki, proteza pozostanie ciałem obcym w jamie ustnej. Dlatego nie należy zaniedbywać naszych zębów i przyczynić się do ich utraty.

Jeśli ciekawią Cię opisywane w niniejszym tekście tematy i masz chęć poczytać więcej wiadomości na taki temat - kliknij tu restauracja chyby!

Warto postawić sobie istotne pytanie, a mianowicie: od czego zależy wybór urządzenia protetycznego?

Nawet w czasie regularnych kontroli stomatologicznych i regularnego leczenia, pewnych kłopotów z naszymi zębami nie da się uniknąć – należy wtedy zęby usunąć. Jeżeli więc doszło już do utraty zębów, musimy jak najszybciej braki te wypełnić. Zęby to jedyna część naszego ciała, która nie da się ani zregenerować, ani przeszczepić. Więc nie zapominajmy, że protetyka to sfera medycyny, które jest w stanie poprawić nasz wygląd, a równocześnie samopoczucie. Bo w końcu każdy z nas czuje się lepiej, kiedy ma piękny uśmiech. Stomatolog (więcej informacji) zagwarantuje więc nam kontrolę na bieżąco, zaś protetyk będzie powracał dobrą kondycję uzębienia.

Dla znacznej liczby ludzi bycie w posiadaniu tak zwanych trzecich zębów, to kłopot dosyć wstydliwy, ale prawda jest taka, że dużo większym wstydem jest ukazanie światu braków uzębienia, lub nieposiadanie ich wcale niż noszenie protez, mostów, czy też koron. W dzisiejszych czasach posiadanie sztucznego uzębienia to przejaw troski o własny organizm, oraz poprawa estetyki jamy ustnej.

Nowoczesne wypełnienie protetyczne, to równe, mocne i piękne uzębienie.

Tags: zęby, stomatolog, protetyka