Do czego potrzebny jest ortopeda? Ortopeda potrzebny od zaraz, czyli jak Katowice, Rybnik i inne miasta w kraju radzą sobie ze złamaniami

Posted on 14/03/2019 7:35am

Chcesz odbyć rowerową bądź też pieszą wycieczkę po górach? A może masz już zaplanowany wyjazd na narty? Bez względu na okoliczności, zanim wyruszysz, pomyśl o właściwym zabezpieczeniu, bo w górach nie trudno o kontuzję
.
Do najpopularniejszych kontuzji, jakich można się nabawić w górach, należą skręcenie nóg, co wynika bardzo często ze źle dopasowanego obuwia albo niefortunnego postawienia nogi na nierównym terenie. Poza skręceniami w górach nie trudno też o złamanie. Wystarczy niefortunnie upaść na nierównej powierzchni, by złamać nogę, rękę bądź obojczyk, który w ogóle jest najbardziej podatny na zwichnięcia oraz złamania.


badania ortopedyczne
Author: OakleyOriginals
Source: http://www.flickr.com
Najgorzej, gdy wyprawę zaplanowaliśmy sobie na początku lata. Dlaczego? Bowiem złamanie obojczyka unieruchomi nam życie na co najmniej kolejny miesiąc, a w niektórych przypadkach nawet i sześć tygodni . Potem pacjenta czeka zazwyczaj jeszcze rehabilitacja, która trwa najczęściej 2 tygodnie.

Publikacja, którą w tym momencie czytasz to wspaniałe źródło (https://cosmetin.pl/kategoria/marki/kosmetyki-evolve-organic-beauty/) informacji, jednak jeśli szukasz innych tego rodzaju materiałów, to kliknij ten link.

A do tego trzeba jeszcze dołożyć okres przeznaczony na pełną regenerację, co oznacza, że przez minimum 2 miesiące jest się wyłączonym z prawie wszelkich aktywności fizycznych, z uwzględnieniem też kierowania samochodu – szczególnie w przypadku złamanego obojczyka nie ma jakiejkolwiek opcji kierowania auta.


fotka - zdrowie
Author: Sternik
Source: http://www.flickr.com
Ortopeda jest lekarzem zajmującym się sytuacjami urazów szkieletu, w tym wszelkich zwichnięć oraz złamań. To do niego należy się wybrać celem założenia gipsu bądź też – w sytuacji mniejszego uszczerbku – założenia specjalnego bandaża, unieruchamiającego uszkodzoną część ciała. Katowice to jeden z większych ośrodków wyposażonych w poradnię urazowo-ortopedyczną.

Czy istotna witryna sprosta Twym oczekiwaniom? Mam nadzieję, że tak. Tam również oczekują na Ciebie interesujące posty. Namawiam!

W sytuacji Śląska także w takim mieście jak Rybnik można udać się po fachową poradę ortopedyczną. Jednak Katowice zdecydowanie przodują pod względem liczby ośrodków jak i lekarzy, takich jak ortopeda. Jednak uwzględniając liczną ilość pacjentów jak i wielkość miasta, może się okazać, że Rybnik przoduje pod względem wolnych terminów do fachowców z zakresu ortopedii.


Kierując się zasadą, że warto zapobiegać niż leczyć, przed wycieczką w góry zaopatrujmy się w odpowiednie do tego sportu obuwie i ubranie, a w przypadku jeździe na rowerze – również kask i elementy zabezpieczające nasze kolana i łokcie przed skręceniem lub złamaniem. Dzięki temu ryzyko niefortunnego upadku jest minimalne.

Tags: oko, wakacje, wiek, specjalistów