Garść ciekawostek na temat soczewek kontaktowych

Posted on 15/05/2019 6:50pm

Liczba osób na terenie naszego kraju, które z przyczyn zdrowotnych muszą zakładać na nos szkła korekcyjne jest naprawdę niemałą. Wskazać można jednak sytuacje, gdy noszenie okularów nie jest komfortowe. Stąd na przykład wynika bardzo duża popularność soczewek kontaktowych.


soczewka na palcu
Author: Fiona Henderson
Source: http://www.flickr.com
Dużo osób zmuszonych do zakładania szkieł korekcyjnych z powodów praktycznych zakłada nie okulary, ale soczewki kontaktowe. Noszenie okularów jest mało wygodne, a w wypadku osób uprawiających przeróżne dyscypliny sportowe może być wręcz groźne. Osoby, które zdecydowały się na soczewki zamiast okularów bez wątpienia mają szeroki wybór. Tradycyjny podział szkieł kontaktowych uwzględnia kryterium czasu przez jaki mogą być noszone. Do najbardziej popularnych soczewek należą więc soczewki jednodniowe. Ale do wyboru mamy również soczewki, których można stosować wielokrotnie. Wśród tych popularnością cieszą się soczewki dwutygodniowe, miesięczne oraz kwartalne. Kolejnym kryterium, według którego można podzielić soczewki to zastosowany materiał. Możemy więc w tym wypadku mówić o soczewkach twardych i miękkich. Soczewki miękkie produkuje się z hydrożelu lub z połączenia hydrożelu i silikonu. Te twarde robione są ze specjalnego typu szkła. Jest to szkło o charakterze organicznym. O wiele bardziej komfortowe jest stosowanie soczewek miękkich, ale nie przy każdym rodzaju wady wzroku można je stosować. Wśród soczewek wyróżnić można nie tylko soczewki korekcyjne, które zakłada się zamiast klasycznych okularów, ale również soczewki tak zwane kosmetyczne. Po te soczewki często decydują się sięgać osoby, które lubią zmieniać kolor swoich oczu.


soczewki
Source: foter.com
Wybór soczewek kontaktowych jest na chwilę obecną ogromny. Wśród nich warto pozna bliżej soczewki Bausch & Lomb. Wśród szkieł kontaktowyh tej firmy obecne są między innymi soczewki Biotrue ONEday. Soczewki o tej właśnie nazwie to nowoczesne soczewki jednodniowe. Posiadają zawartość wody 78%, czyli taką samą osobach, które pracują z komputerem. Soczewki Purevision 2 HD zmniejszają zjawisko olśnienia, dzięki czemu ich użytkownik może cieszyć się wyraźnym widzeniem, również jeśli pomieszczenie nie jest najlepiej oświetlone.

Tags: okulary, firmy, sytuacje