Idealne rozwiązanie po poważnych zabiegach, ale nie tylko

Posted on 04/06/2018 12:18pm

Bywa, że nawet nie wiemy ile jest rzeczy, które są w stanie nam pomóc przetrwać trudny czas po operacji. Do takich produktów na sto procent należy pas brzuszny, który bardzo dobrze sprawdzi się po operacji jamy brzusznej jak też, kiedy mamy kłopot z rwą kulszową lub w sytuacji, gdy nie można doprowadzić do powiększenia się przepukliny brzusznej.
Wiadomo, że najlepiej żeby takowy pas był zalecony nam przez lekarza, ale jeżeli lekarz nic o takim pasie nie mówi, to dobrze go zapytać, czy w naszym przypadku nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Taki pas jest w stanie pomóc nam, jednak trzeba pamiętać, że nie można go stosować na rany albo uszkodzoną skórę. Pas nie zatrzyma dopływu powietrza, więc jest czymś w rodzaju drugiej skóry, tak, więc nie musimy się martwić, że nasza skóra na tym ucierpi. Nie zapominajmy jednak, by sprawdzić instrukcję obsługi i funkcjonować podług podanych na niej wskazówek - pas przepuklinowy i brzuszny w sklepie MedicPol.

By nie doszło do powstania odleżyn
materac bąbelkowy
W życiu bywa różnie, często należy zaopiekować się osobą starszą z rodziny, a zdarza się, że i osoba młoda będzie musiała dużo czasu spędzać leżąc w łóżku. W tego rodzaju sytuacji nie trudno o odleżyny. Jednak można zakupić materac bąbelkowy, który zapobiegnie takiemu kłopotowi. Tego typu bąbelkowy materac najlepiej położyć na zwykły materac i przykryć go prześcieradłem. Dzięki pompie podłączonej do materaca, co pewien czas zmienia się ciśnienie w poszczególnych częściach materaca, a co się z tym wiąże ciało osoby leżącej nie ma styczności ciągle z podłożem. Dzięki temu, że ciśnienie się zmienia, automatycznie ciągle zmienia się nacisk ciała na materac, a to pozwala na to, by na ciele nie pojawiały się odleżyny. W przypadku człowieka obłożnie chorego brak odleżyn to ogromny plus, bo inaczej będzie to następna czynność przy takiej osobie. Naprawdę ciężko trzeba pracować przy ludziach, którzy nie (szczegóły tu...) są w stanie podnieść z łóżka, to odleżyny okażą się rzeczywiście ogromnym utrapieniem i dla osoby leżącej i dla człowieka, który się tą osobą zajmuje. Dlatego rzeczywiście dobrze zainwestować w tego typu materac bąbelkowy pneumatyczny, zmiennociśnieniowy, bo on faktycznie daje komfort opieki nad chorym człowiekiem. Oczywiście jest to duży koszt, ale naprawdę powinniśmy za takowy produkt zapłacić. Nawet jeśli odleżyny się już są, to po pewnym czasie się je zaleczy i nie zaczną powstawać kolejne.Tags: lekarz, opieka, odleżyny