Jak można oswajać dziecko z gabinetem stomatologicznym oraz jakie zabiegi się tam wykonuje?

Posted on 02/10/2020 8:31am

Jeżeli u dzieci zaczynają się kłopoty z uzębieniem, musimy jak najszybciej udać się do specjalisty, którym jest dentysta dla dzieci. Bardzo ważne jest to, aby podczas wstępnej wizyty na początku zaprezentować dziecku doktora i przeprowadzić z nim zapoznawczą rozmowę.


W ten sposób można oswoić dziecko z nowym dla niego otoczeniem.
Lekarze, którzy pracują w tego typu gabinetach ukończyli kierunek o nazwie pedodoncja oraz są gotowi do pracy z dziećmi. W granicach swych zadań tacy lekarze wykonują typowe zabiegi dotyczące chirurgii oraz stomatologii zachowawczej. Do najbardziej istotnych z nich zaliczają się lakowanie bruzd, które stosuje się w przypadku stałych zębów przedtrzonowych oraz trzonowych. Zabieg taki jest stosowany w przypadku dzieci, które w wieku 6-7 lat mają pierwsze trzonowce stałe czy w wieku 11-13 lat kolejne trzonowce. Co istotne, tego typu zabieg jest nieinwazyjny i polega na uzupełnieniu bruzd w zębie przy pomocy płynnych żywic. Po ukończeniu wizyty należałoby podarować potomstwu nie tylko lizak albo jakiś inny smakołyk, ale również np. certyfikat dla najdzielniejszego pacjenta. Chodzi o to, aby wywołać u dziecka jak najbardziej miłe wrażenia, a w tym celu należy unikać słowa "ból".


Dziecko
Author: Michael
Source: http://www.flickr.com


urlop
Author: SMG/KRC Millward Brown


W zakres zabiegów, które może przeprowadzać taki dentysta warszawa bielany - przejrzyj tą witrynę www.ratynscystomatologia.pl/ - dzieci są również takie zabiegi jak lakierowanie zębów, zatem zabezpieczanie ich płaszczyzn za pomocą preparatów, które zawierają duże stężenie chloru. Jego obowiązkiem jest mineralizacja szkliwa oraz hamowanie procesów prowadzących do próchnicy.


W czasie lakierowania uzębienia wytwarzana jest na nich dodatkowa powłoka ochronna.

Kliknij tu - więcej zobaczysz w tekście (https://www.rehafit.org/oferta/rehabilitacja/rehabilitacja-ortopedyczna/), który odnajdziesz na tamtej stronie. To są analogiczne porady, więc bez wątpienia je też przekonasz się za ciekawe!

Na zębach mlecznych wykonywana jest także impregnacja, której zamiarem jest nasycenie zniszczonego próchnicą zęba preparatami bakteriobójczymi.

Tags: zabieg, cukier, stomatolog, dentysta, proces