Jak należy prawidłowo dbać o stan swoich zębów, z jakich powodów przeglądy kontrolne u stomatologa mają takie znaczenie?

Posted on 20/12/2020 10:32pm

Problemy z próchnicą zębów bardzo często występują, i to wśród dzieci i wśród dorosłych. Przyczyn takiej sytuacji będzie parę. Przede wszystkim bardzo duży wpływ na zęby będzie miała niewłaściwa dieta. Jeśli ktoś zamiast warzyw i owoców wybiera gazowane napoje lub słodycze, to trudno się dziwić, że pojawiają się u niego dziury. Jest to szczególnie powszechne przy małych dzieciach, które już chcą samodzielnie używać szczoteczek, ale równocześnie nie do końca odpowiednio myją zęby.
Pójście do łóżka po zjedzeniu ciastka bez porządnego umycia to proszenie się o dziury. I te często się pojawiają, bowiem parę miesięcy czy lat braku właściwej higieny z pewnością bez wpływu nie pozostaną. I niestety niewiele tutaj dadzą najlepsze nawet pasty i szczoteczki z wyprofilowanymi końcówkami, bo jeżeli ktoś nie myje szczegółowo nimi zębów, to próchnicy i tak się nabawi. Dlatego też poza codzienną higieną jamy ustnej przynajmniej raz w roku niezbędny będzie dobry dentysta (informacjeo tym > dentysta Wrocław) łódź, żeby zrobić kompleksowy przegląd.
dentysta
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli nawet ubytki będą się w zębach pojawiać, to początkowo leczenie ich będzie niebolesne i dość tanie. Dlatego też systematyczne umawianie się na przeglądy powinno być standardem w każdej rodzinie, gdyż dzięki nim można będzie systematycznie sprawdzać stan swoich zębów i w razie konieczności wszystko co trzeba wyleczyć. Jeżeli dopuści się do większego zaniedbania, to konsekwencje mogą być już poważniejsze - czytaj więcej. Leczenie większych dziur może być bolesne, a w poważniejszych przypadkach może być nawet konieczne opracowywanie kanałów.


Wówczas zamiast jednej krótkiej wizyty trzeba będzie odwiedzić dentystę co najmniej parę razy, a wszystko może kosztować nawet kilkaset złotych. Z tego też powodu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może jednak być chodzenie systematycznie na przeglądy, szczególnie że dobry dentysta (zobacz dobry dentysta wrocław) retkinia będzie je najczęściej proponował bez żadnych dodatkowych opłat - . No i oczywiście jeśli się pojawią jakieś ubytki, to również należy je od razu zaleczyć, żeby mieć z nimi spokój.

Tags: zęby, Leczenie, ubytki