Jak postępować po wypadku w pracy za granicą?

Posted on 19/02/2018 7:38am

W ostatnim czasie wyjazdy zagraniczne do pracy stały się szczególnie popularne. Jest tak z powodu otwarcia granic na terenie Unii Europejskiej, dzięki czemu wyjazdy zagraniczne stały się bardzo łatwe. Obywatele Polski wyjeżdżają do pozostałych krajów europejskich w nadziei, że zarobią i zaoszczędzą duże sumy. Część z nich ma zamiar zarobić, a później wrócić do kraju.


Bezpieczeństwo w pracy
Author: cleong
Source: http://www.flickr.com
Z drugiej strony jednak niejednokrotnie jest sytuacja, że wyższy standard życia jest tak kuszący, że obywatele Polski zostają za granicą, a nawet sprowadzają tam swoje rodziny. Zwykle ludzie, którym udało się więcej zarobić i odłożyć, przez dłuższy czas trudnili się ciężką pracą, często o charakterze fizycznym, i na bardzo długie zmiany. Taki sposób pracy niesie za sobą znaczne niebezpieczeństwo incydentów i urazów.

Niektóre zawody są na to bardziej narażone niż pozostałe z uwagi na konieczność długotrwałego kontaktu z niebezpiecznymi środkami chemicznymi, jak również przykładowo konieczność przebywania na znacznych wysokościach.

Wypadek w pracy

Różnorodne wypadki zdarzają się w zasadzie w każdej profesji. Szczególnie często ulegają im pracownicy, których zawód przewiduje pracę wyłącznie fizyczną, a do tego raczej ciężką. W tego rodzaju profesjach dość często zdarzają się sytuacje przygniecenia przez ciężkie elementy, upadku z dużych wysokości i dużo innych. Odszkodowania w UK przewidują różnorodne wypadki.

Szkolenia bhp
Author: NASA Goddard Space Flight Center
Source: http://www.flickr.com
W sytuacji pojawienia się urazu bardzo istotnym czynnikiem jest to, czy pracownik jest przytomny i jest w stanie się samodzielnie przemieszczać. Ważne jest, by sprowadził ratunek, wołając współpracowników. Następnie rozpoczyna się postępowanie związane z zapewnieniem pomocy lekarskiej.

Jak uzyskać odszkodowanie

Wyjeżdżając za granicę każdy człowiek powinien zapoznać się w wystarczającym stopniu z przepisami prawnymi wybranego państwa. Do zdobycia informacji tego rodzaju nie trzeba czytać aktów prawnych. Aktualnie możliwe jest otrzymanie potrzebnych wiadomości z witryn i forów w Internecie. W sytuacji wyjazdu do Wielkiej Brytanii istotne jest, by posługiwać się językiem przynajmniej w stopniu podstawowym.

Dzięki temu można w większej liczbie kwestii decydować, a także załatwić więcej. Benefity w Anglii jest raczej nietrudno uzyskać, wystarczy do tego posiadać odpowiednią wiedzę.

Tags: wypadek, Ryzyko, prawo, pomoc, wyjazd, odszkodowanie