Jak rozpoznać, że apteka w Internecie działa zgodnie z planem?

Posted on 31/07/2021 8:30am

Aktualnie niemal wszystko można zrobić przez Internet. Transakcje, sprawy urzędowe oraz zakupy. Bardzo dużo produktów nabywamy w sieci, przede wszystkim dlatego, że zaoszczędzić możemy nie tylko czas stania w kolejkach i dojazdu, lecz także (a może po pierwsze) pieniądze. Zakupy taką drogą często są związane z rabatami. Dodatkowo towar możemy wybrać uważnie i poświęcić na to tyle czasu, ile tylko chcemy.


choroba dziecka
Source: http://www.sxc.hu
Produktami, które często jesteśmy zwyczajnie zmuszeni zakupić są leki. Co oczywiste bywają kosztowne, a kolejki w tzw. niedrogich aptekach są bardzo długie. W dodatku często znajdują się w nich osoby roznoszące zarazki. Oprócz tego często nie możemy zapoznać się dokładnie ze składem i właściwościami, dlatego też apteki internetowe wydają się perfekcyjnym rozstrzygnięciem. Kupowanie leków przez Internet wzbudza jednak obawy. Ludzie boją się składu i bezpieczeństwa leków. W jaki sposób rozpoznać zgodną z prawem aptekę? Przede wszystkim apteka internetowa musi mieć stacjonarną placówkę lub miejsce, w którym bezproblemowo można odebrać zamówienie. Dodatkowo na stronie powinno być widoczne logo firmy, identyczne jak w punkcie odbioru. W takich miejscach z pewnością jest bezpiecznie i nie należy się bać zakupów, bez związku z tym, czy potrzebny nam Bebilon, czy tabletki. Strona internetowa musi zawierać również dane Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego oraz telefoniczny dyżur. Od 2015 roku apteka w internecie musi mieć logotyp zlecony w dyrektywie Unii Europejskiej, który przekierowuje do danego rekordu w wykazie aptek - przykładowo: Bebilon. Kiedy powinniśmy zastanowić się nad zakupem? Pierwszym sygnał to za niska cena leków. Jeżeli przebitka jest za duża trzeba się zastanowić nad zakupem. Oprócz tego nie należy nabywać medykamentów, które normalnie przepisywane są na receptę, a w sklepie jej nie potrzebujemy. Należy wiedzieć, że zakupy w Internecie nie zawsze są opłacalne. Przykładowo wszystkie leki refundowane powinny mieć taką samą cenę. Jeżeli doliczymy więc koszty przesyłki zapłacimy więcej. Przed zakupem warto sprawdzać, czy nie robimy tego pochopnie.


W Internecie kupujemy przeróżne produkty. Nieistotne jest to, czy będzie to herbata, czy Bepanthen - wszystko powinniśmy nabywać z legalnych źródeł. Kupując u niezaufanego sprzedawcy nie narażamy tylko swojego zdrowia, ale także życie. Kupowanie od osób prywatnych zawsze jest błędem, w dodatku taki handel jest po prostu karalny. Kiedy nie wiemy, co to jest, warto uważać. Zakupy przez Internet są niezwykle komfortowe, oszczędzają nasz czas i pieniądze, w związku z tym naprawdę nie należy się ich obawiać. Warto jednak pamiętać, żeby wszystko szczegółowo sprawdzać. Jest wiele zaufanych miejsc, trzeba tylko poszukać odpowiednie i cieszyć się z zakupów.

Tags: Internet, zdrowie, leki, recepta, leki refundowane