Jak właściwie zadbać o swoich pracowników? Pamiętaj, iż programy socjalne są niezwykle istotne!

Posted on 14/04/2019 9:00am

Jeżeli prowadzisz własną firmę, bez wątpliwości niejeden raz musiałeś stawić czoła różnego rodzaju przeciwnościom i podejmować nierzadko niełatwe decyzje. Jednym z problemów, z którymi często będziesz musiał się mierzyć jest zdecydowanie kwestia różnego rodzaju udogodnień socjalnych dla własnych pracowników. Oczywiście z jednej strony powinieneś o nich zadbać - przecież nie samą pracą pracownik żyje - z drugiej jednak strony nie ma co przesadzać, gdyż pracownicy za bardzo się rozleniwią i wydajność ich pracy mocno spadnie. Jak więc znaleźć złoty środek i jakie wygody socjalne możesz zaoferować swoim pracownikom aby czuli się komfortowo w Twojej firmie?
Author: Olivier Duquesne
Source: http://www.flickr.com
Obecnie niezwykle modne są przede wszystkim wszelkiego rodzaju programy prozdrowotne dla firm. Nie da się ukryć, że odpowiednio zrelaksowany człowiek będzie bez wątpliwości pracował o wiele efektywniej. Jeżeli Twoi pracownicy w ciągu dnia dużo pracują umysłowo, być może dobrym pomysłem będzie przykładowo masaż w pracy. Jeżeli zapoznasz się z wynikami najświeższych badań, na pewno się mocno zdziwisz - okazuje się, że nawet kilkuminutowy masaż w trakcie dnia pracy znacząco poprawia wydajność pracownika. Dlatego zatem masaż w pracy jest czymś (Shadu), co niewątpliwie powinieneś mocno rozważyć.
Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, musisz jeszcze znaleźć kogoś, kto będzie wykonywać dla Ciebie takie usługi. Na szczęście dzisiaj jest sporo zarówno firm jak i pojedynczych osób, które oferują masaż dla firm. Możesz przykładowo zdecydować się na zaangażowanie takiego masażysty na stałe - to znakomity pomysł w przypadku kiedy zatrudniasz wielu pracowników i masz naprawdę wielką firmę. Możesz także zamówić masażystę na określoną godzinę w trakcie dnia albo wykupić swoim pracownikom karnety na masaż do wykorzystania w dowolnym momencie. Opcji jest naprawdę dużo, a programy prozdrowotne dla firm są obecnie tak rozbudowane, że bez wątpliwości zajdziesz coś właściwego akurat dla swojej firmy (Shadu).

Jedno jest praktycznie pewne - jeżeli zdecydujesz się na tego typu sposób rozpieszczania swoich pracowników, z pewnością nie będziesz tego żałować. Już po paru pierwszych sesjach masażu zaobserwujesz wzrost wydajności pracy w ciągu dnia roboczego. Takie niewielkie przerwy na relaks w trakcie dnia spowodują, że Twoi pracownicy będą mocniej zrelaksowani, bardziej zmotywowani do pracy oraz zdecydowanie niezwykle zadowoleni.


Tags: komfort, człowiek, usługi, efekt