Jak współczesna medycyna przychodzi z pomocą sportowcom po wypadkach i umożliwia im przejście skutecznej rehabilitacji

Posted on 15/03/2019 9:20am

Bycie sportowcem, zwłaszcza tym utalentowanym, bywa źródłem sporej satysfakcji. Z jednej strony zdobywanie trofeów wiąże się z honorem, a nawet sławą ogólnopolską czy na skalę świata. A z drugiej, ciało poddawane ciągłym ćwiczeniom staje się zdrowsze niż organizm facetów, którzy bez przerwy leżą na łóżku przed telewizorem, zamiast pójść chociażby na przechadzkę.

Niektórzy przypominają o tym, że nie tylko profesjonalne uprawianie sportów może wiązać się z możliwymi kontuzjami, czyli np. zwichnięciami, w wtedy niezbędna jest wizyta u specjalisty, a nim bywa w większości przypadków lekarz sportowy.

Rehabilitacja
Author: MartialArtsNomad.com
Source: http://www.flickr.com
Każda kadra skoczków narciarskich ma w swoich szeregach nie tylko trenerów, lecz także doktorów nauk medycznych. Czuwają oni nad kondycją i pierwszorzędnym samopoczuciem zawodników. Kiedy jeden z nich ulega kontuzji, to taki właśnie medyk troszczy się o ty, żeby skoczek jak najprędzej wrócił do zdrowia. Niekiedy przydaje się również rada rehabilitanta. Fizjoterapeuta ma za zadanie, mówiąc prozaicznie, postawić na nogi sportowca, który wprzódy miał mniej albo bardziej groźny wypadek.

Sformułowaniem rehabilitacja Kraków będą też zainteresowani sportowcy miłośnicy sportów, którzy nie są zawodowcami w konkretnej dziedzinie - zobacz www.rehabilitacje.orgą różnego rodzaju obrażeń, które nierzadko uniemożliwiają powrót do wcześniejszej aktywności. Jeszcze przed postawieniem diagnozy, lekarz musi przeprowadzić potrzebne badania. Jednym z nich pozostaje EMG - dzięki specjalistycznemu urządzeniu możliwa jest ocena stanu mięśni.

Urazy sportowców
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
A to, jak wiemy, przyczyni się do tego, że rozpoznanie będzie trafne. W taki sposób współczesna technika przyczyniła się do polepszenia jakości życia sportowców i znacznie skróciła czas rekonwalescencji, jeśli weźmiemy pod rozwagę również pozostałe sprzęty wykorzystywane w diagnozie oraz leczeniu.
Lekarz sportowy to ktoś więcej niż jedynie medyk. Musi on wiedzieć, że każdy sportowiec, który wystukuje na klawiaturze notebooka frazę rehabilitacja Kraków, potrzebuje nierzadko wsparcia psychicznego.

To oczywiście jeszcze wcale nie oznacza, że taki pacjent ma poszukiwać dobrego psychologa - najzwyczajniej należy wykazać się daleko idącą empatią, która bywa w rzeczonym przypadku nieodzowna. Zresztą najprawdopodobniej każdy doskonale wie, że dobra kondycja psychiczna gwarantuje o dużo szybszy powrót do zdrowia, a czas bywa dla amatorów sportów wodnych bezcenny - tutaj.
tutaj

Tags: narciarze, medal, rekonwalescencja