Jak zatrzymać smak lata dłużej? – proste sposoby na przetwory z letnich owoców

Posted on 04/09/2019 1:15pm

Obecnie panująca pora roku jest szalenie obfita w owoce. Jest to eden dla osób, które uwielbiają smak i aromat owoców, którymi w zimie bardzo trudno się cieszyć. Dzisiaj lokalne targi aż uginają się pod ilością obecnych owoców – jest ich tak wiele, iż z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie, a smak owoców rosnących w letnim słońcu, jest nie do powtórzenia! Jednakże lato niestety kiedyś się skończy, co zatem uczynić, by smak letnich owoców został z nami znacznie dłużej? Należy zaznaczyć, że owoce to nie tylko smak i aromat, ale głównie cenne witaminy, które są potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, nie zostaje zatem nic innego, jak zabrać się za robienie przetworów!


garnek do przetworów
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Dla sporej ilości osób jednak jest to ciągle nie lada wyzwanie. Zastanawiają się od czego zacząć i czy w ogóle cokolwiek jadalnego nam z tego wyjdzie? Odpowiedź jest prosta – póki nie spróbujemy, nie zobaczymy! Od czego wypada rozpocząć nasze działania? Naturalnie od zgromadzenia bądź kupienia potrzebnych nam owoców – zależnie od tego jakie owoce są aktualnie dostępne bądź od tego jakie lubimy najbardziej. Jeśli już wybraliśmy z czego chcemy stworzyć sok lub konfiturę, należy mieć coś, w czym nasz wyrób zamkniemy. Idealnym wyborem będą oczywiście słoiki, które pomogą nam zatrzymać smak ciepłych pór roku nawet jeśli za oknem będzie padać deszcz, a temperatury będą okropnie niskie. Słoiki przeznaczone do przechowywania przetworów, dostępne są w niemal każdym sklepie. Żeby było prościej można je także zakupić internetowo. Jest ich mnóstwo, warto zaznaczyć, iż dżem czy sok naszego wykonania zapakowane w piękny słoik – a rodzajów słoików jest naprawdę pełno, to idealny sposób na prezent dla przyjaciela. Z pewnością wywoła uśmiech (polecamy ortodonta) na każdej twarzy.


Przygotowując się do robienia przetworów, mamy możliwość przeglądnięcia mnóstwa stron internetowych, w których znajdziemy wiele porad mówiących jak się za to zabrać. Dostępne są także przepisy, dzięki którym nawet Ci, którzy nie mają zielonego pojęcia jak przyrządzić dżem, będą mogli przygotować przetwory o niepowtarzalnym smaku! Jakie zatem owoce będą najlepsze? Trzeba zakupić te dojrzałe, bogate w smak, jednakże trzeba uważać, by nie były za bardzo dojrzałe, wówczas są one podatne na wszelkiego typu uderzenia. Słoiki lub butelki, w których chcemy umieścić wykonane przez nas przetwory trzeba koniecznie dokładnie wyparzyć i pozostawić aż do momentu wyschnięcia.Istotne jest również, aby posiadać właściwy garnek do przetworów, musi on posiadać naprawdę grube dno, tak, aby owoce, które gotujemy, nie przypalały się. Chcąc zakupić taki garnek do przetworów, należy udać się do sklepu, bądź też znaleźć w sieci sklep, który oferuje dystrybucje właśnie tego typu garnków. Dla zainteresowanych: .


Jeżeli wszystkie etapy zostały już wykonane, możemy rozpocząć naszą przygodę z przetworami i rozkoszować aromatem letnich owoców nawet gdy temperatury schodzą poniżej zera. Powodzenia. Tu więcej: garnek do przetworów.

Tags: oczy, aromat, wiek