Jaką rolę pełni w naszym organizmie trzustka, jakie spotyka się najczęściej choroby tego organu.

Posted on 11/07/2018 4:42pm

Trzustka to jeden z mniej znanych organów, tak naprawdę jeżeli nic się z nią nie dzieje, to wiele osób nawet nie wie, gdzie ona będzie. Jednak pomimo tego, że jest niewielka i dobrze schowana, to pełni ogromnie ważną rolę w naszych organizmach.
To w niej właśnie wytwarzana jest insulina, która pozwala na wchłanianie przez komórki glukozy, najważniejszego źródła energii. Wydziela również inne enzymy trawienne, potrzebne do właściwego przyswajania pożywienia, oraz hormony, sterujące pracą wielu organów. Widać więc że znaczenie trzustki naprawdę jest spore, a wszelakie zaburzenia w jej funkcjonowaniu mogą się negatywnie odbić na kondycji chorego - trzustka najczęstsze choroby. A jest ona dość wrażliwa i podatna na najróżniejsze problemy, dlatego też należy i o niej pomyśleć jeżeli się zaczyna pilnować swojego zdrowia.


technologia
Author: Polska Zielona Sieć
Source: http://www.flickr.com
Niestety ze względu na położenie i brak należytej wiedzy choroby trzustki są często mylone z różnymi innymi chorobami, co przedłuża czas na podjęcie właściwego leczenia. Najczęściej spotyka się ostre i przewlekłe zapalenia, jakich głównym powodem są choroby woreczka żółciowego i alkoholizm. W ostrych przypadkach konieczne jest Leczenie w szpitalu, przewlekłe formy leczyć można w domu specjalistycznymi lekarstwami - choroba trzustki. Sporym wyzwaniem dla medyków są nowotwory tego organu, które coraz częściej się pojawiają w naszym społeczeństwie.


Niestety w dużej części są one śmiertelne, a szanse na uleczenie w ogromnym stopniu zależą od trafnej diagnozy i jak najszybszego rozpoczęcia leczenia. Jeśli będzie taka konieczność, to trzustka może być całkiem wycięta, życie bez niej obecnie już jest możliwe.

Tags: choroby, twarz, czas, hormony, Leczenie