Jakimi sposobami można o siebie dbać, żeby wiele lat móc się cieszyć zdrowiem, aktywnością i mieć zadowolenie z życia

Posted on 24/12/2022 7:46am

Patrząc z zainteresowaniem na siedemdziesięciolatka biegającego maratony wiele osób zazdrości mu kondycji i zdrowia. Jednak nie zdają sobie sprawy, że stroi za tym przede wszystkim odpowiedni tryb życia. Żeby przez wiele lat być w odpowiedniej formie i mieć dobre zdrowie nie wystarczy jedynie chcieć, lecz trzeba również zrobić odpowiednie kroki w tym kierunku.
ćwiczenia fitness
Author: Anders Eriksson
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba zacząć od diety - bo to ona właśnie jest odpowiedzialna za większość kłopotów ze zdrowiem. Przede wszystkim dieta musi być zróżnicowana i bogata dużą ilość niezbędnych składników. Obecnie, w erze słodyczy i fastfoodów trochę się zapomina, jak ogromne znaczenie będą miały owoce i warzywa. Znacznie prościej będzie dać dziecku ciastko, niż jabłko lub banana, a jednak tak powstałe przyzwyczajenia będą się później przekładać na to, co będzie jadł dorosły. Ograniczenie tłuszczów i cukrów jest niezbędne dla utrzymania organizmu w dobrym zdrowiu, bo w zbyt dużej ilości mają one bardzo zły wpływ. Warto również ograniczyć spożywanie ciężkich smażonych potraw, mniej solić potrawy i co jest również ważne zjadać posiłki regularnie - zdecydowanie zdrowiej będzie jeść pięć razy na dzień niewielkie porcje, niż przed nocą zjadać podwójny obiad.Dieta, warzywa, odchudzanie
Author: Genkaku
Source: http://www.sxc.hu
Następną istotną rzeczą, o jaką trzeba zadbać jeśli będzie się chciało zdrowo i długo żyć, jest aktywność fizyczna - dbam o siebie. O tym, jak istotny jest ruch na świeżym powietrzu mówi się od dawna, potwierdzały to także wielokrotnie liczne badania. I nie potrzeba tu od razu trenować wyczynowo któregoś ze sportów, zupełnie wystarczy kilka razy w tygodniu po pół godziny jeździć rowerem, pływać lub biegać. Niezwykle popularne są ostatnimi czasy różne kluby fitness i siłownie, kupno karnetu do takiego miejsca z pewnością będzie doskonałą inwestycją w swoje zdrowie. Oczywiście nie można zakładać, że jeżeli się będzie odpowiednio odżywiać i regularnie ćwiczyć, to się doczeka późnej starości. Jednak na pewno w dużym stopniu ograniczy to występowanie wielu groźnych chorób, a z pewnością zwiększy witalność i zadowolenie z życia.

Tags: warzywa, posiłki, fitness