Każdy ortodonta bez wątpienia przyzna, że leczenie z użyciem aparatu nie należy do najprzyjemniejszych

Posted on 15/05/2019 7:29am

jest także długotrwałe i dużo kosztuje. Czy więc warto?


Wielu ludziom zależy na tym, żeby mieć piękny uśmiech i w związku z tym robią wszystko, aby doprowadzić swoje uzębienie do ładu.


Wiąże się to nie tylko z tym, że zęby mają być wyleczone i wyczyszczone oraz pozbawione kamienia, ale także z tym, by były proste. Kłopoty ze zgryzem ma wielu ludzi, jednakże tylko część z nich chce coś z tym zrobić. Należy pamiętać jednocześnie, że takie leczenie ma zarazem plusy, jak i minusy.
Chleb dla Serca
Author: GMFRK Sp. z o.o.
Source: GMFRK Sp. z o.o.


Każdy ortodonta Wrocław z pewnością powie, że leczenie ortodontyczne nie obywa się szybko, bezproblemowo i przyjemnie. Wiedzą to również osoby, które spróbowały wyleczyć wadę zgryzu. Pomimo tego, że co jakiś czas powstają nowe rozwiązania w tym zakresie, samo leczenie nie jest najprzyjemniejsze. Podstawą jest to, żeby faktycznie rzetelnie dbać w międzyczasie o zęby i dziąsła. Samo to, że znajdują się pod ciągłym naciskiem, przyczynia się do tego, że stają się wrażliwe i bardziej narażone na pojawianie się różnego rodzaju infekcji lub stanów zapalnych. Nosząc aparat ortodontyczny musimy jak najbardziej dużo czasu i energii przeznaczyć na to, aby zachować zęby w odpowiednim stanie. W innym wypadku mogą pojawić się choroby, jakie niełatwo będzie usunąć i jakie znacznie osłabią nasze zęby. Wiele osób po zdjęciu aparatu ma kłopoty choćby z takimi przypadłościami jak parodontoza, w wyniku czego zęby niestety wypadają.


W miejsce istniejących ubytków musimy wtedy zastosować implanty Wrocław czy mosty, a zatem rozwiązania, jakie są tak samo drogie jak sam aparat ortodontyczny i comiesięczne wizyty w gabinecie.

Tags: uzębienie, implanty, wizyty, wady