Kiedy należy udać się do ortodonty?

Posted on 10/06/2019 7:18am

Ortodoncja to specjalizacja stomatologiczna, która koncentruje się na upośledzeniach zgryzu. Zatem ortodonta jest doktorem ekspertem, zajmującym się kuracją, lecz też prewencją powstawaniu podobnych wad.


szkoły
Author: Hotel **** Medical Spa Malinowy


Zdrowe zęby to nie tylko brak paradontozy i próchnicy, ale również prawidłowe ustawienie zębów. Dookoła zagadnień powiązanych z ortodoncją urosło bez liku mitów, które zniechęcają do podejmowania leczenia, tymczasem na „prostowanie” ząbków nigdy nie będzie za późno, ani także za wcześnie.
Zen w sypialni
Author: Janpol
Source: Janpol


Ortodontyczne leczenie na ogół kojarzy się z noszeniem aparatów zębowych. Istotnie, jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych i najbardziej skutecznych metod terapii ortodontycznej, jednak nie wyłączna. Używanie stałego aparatu ortodontycznego nie zawsze jest możliwe, a czasami niewystarczające. Lekarz [dermatolog z turka] ortodonta, zapoznawszy się z każdym pacjentem indywidualnie, decyduje o wyborze najbardziej skutecznej kuracji. Strategią często stosowaną głównie u dzieci są specjalne ćwiczenia, tzw. mioterapia. Ortodontyczna terapia najmłodszych z pacjentów, jacy posiadają jeszcze tak zwane mleczne zęby, jest bardzo ważna, pomaga bowiem zapobiegać powstaniu wad zgryzu w trakcie wybijania się stałych zębów. Z ortodontycznej konsultacji warto korzystać w każdym wieku i nie idzie tu wyłącznie o estetykę. Wady zgryzu będą poważnym kłopotem, ponieważ utrudniają żucie, wymowę, zaś nieleczone wiodą do rozmaitych boleści twarzy, głowy, a nawet pleców oraz szyi.


Albowiem niepoprawny zgryz ogranicza higienę jamy ustnej, prowadzi także do powstawania próchnicy . Gdzie przyjmuje ortodonta fajne https://www.ortodoncjabecker.pl/ Łomża, Lublin, Warszawa jak też wiele innych dużych miast to miejsca gdzie bez kłopotu znajdziemy odpowiedni gabinet.

Tags: dzieci, ćwiczenia, bieganie, stomatolog