Kiedy nieodzowny jest psychoterapeuta?

Posted on 06/12/2019 7:35am

Każdy człowiek natrafia w swym życiu na kryzysy. Poniektóre są mniejsze, inne większe, a jeszcze inne niezwykle poważne. Nie istnieje jednakże obiektywna miara kryzysu, ponieważ to jak je czujemy i jak radzimy sobie z nimi jest cechą bardzo indywidualną i zależy od różnorodnych czynników.
porady
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com


apteki
Author: valakirka
Source: http://www.flickr.com


Łatwiej jest, gdy mamy wsparcie w bliskich osobach, łatwiej będzie gdy mamy przeświadczenie o własnych możliwościach. Trudniej zaś będzie, jeżeli mamy wrażenie osamotnienia, jeżeli kryzys jest którąś z kolei sprawą, jakiej należy stawić czoła. Wiele osób uważa, że dorosły człowiek musi sam sobie radzić ze swoimi ambarasami. I wiele ludzi, radzi sobie ze swym życiem. Lecz może nadejść moment, w jakim udanie się po pomoc do specjalisty jest najlepszym z możliwych sposobów poradzenia sobie. Stwierdzenie „potrzebuję pomocy” jest znaczącą i odważną decyzją, oznaką zadbania o samego siebie. Dlatego psychoterapeuta Katowice nie będzie oznaką słabości, zaś wręcz na odwrót, jest podjęciem istotnego kroku w kierunku poprawienia własnego nastroju, stanu.


sypialnia
Source: pixabay.com


Zadaniem psychoterapeuty nie jest podanie konkretnych rozwiązań czy podjęcie rozstrzygnięć za klienta. Z reguły daje on wsparcie emocjonalne i wsparcie w poznaniu tego, co się dzieje w życiu osoby. Jest kimś, kto nie jest emocjonalnie wplątany w wiadomy kłopot i potrafi przedstawić go z innej perspektywy, umożliwiając klientowi dostrzeżenie tego, co się rzeczywiście dzieje oraz nowych możliwości. Jest też osobą, jaka wspomaga a także towarzyszy na drodze zmian – zmian w myśleniu a także postępowaniu.
Psychoterapeuta pracujący w prądzie psychologii procesu, kieruje szczególną uwagę na to, co delikwentowi zdaje się obce, skomplikowane, nieprzyjemne bądź po prostu nieznane w jego życiu psychicznym i naucza jak świadomie wykorzystywać te elementy do pełniejszego funkcjonowania. Jeżeli masz kłopot, bez wahania wpisz w wyszukiwarkę: psychoterapia Katowice.

Tags: czas, proces, sposób, osoba