Korzystne dla zdrowia, naturalne substancje

Posted on 14/03/2019 8:23am

herbatki ziołowe
Author: Firma Jard sp z o.o.
Od najdawniejszych czasów ludzie wykorzystywali rośliny, zioła i inne naturalne środki w celach leczniczych.
Znaczna liczba środków medycyny konwencjonalnej opiera swoje działanie na naturalnych substancjach. Środki na bazie ziół mogą mieć bardzo korzystne działanie. Można je dostać pod różnymi postaciami, jak również własnoręcznie zebrać i zasuszyć. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. Nie wszystkie bowiem substancje naturalne będą pozytywnie wpływać na każdego. Trzeba brać pod uwagę takie kwestie jak płeć, wiek, ciąża czy uczulenia. Oprócz tego medycyna naturalna nie może zastąpić leków, może jedynie wspomóc ich efekty, ewentualnie służyć profilaktycznie.

Herbatki ziołowe

Jedną z najpopularniejszych form, w jakich bierze się naturalne środki, są herbatki ziołowe. Ich typów istnieje bardzo wiele, podobnie jak zastosowań. Oferowane są nie tylko w aptekach, ale też często w zwykłych sklepach, czy na straganach. Podstawowym wykorzystaniem naparów ziołowych są schorzenia układu pokarmowego. W przypadku bólu żołądka spowodowanego niestrawnością najlepsze są herbatki na bazie mięty czy dziurawca. Podobnie rzecz wygląda w przypadku zgagi. Na dolegliwości związane z nieregularnym cyklem miesiączkowym oraz bolesnymi miesiączkami potrzebny może okazać się krwawnik. Za to najbardziej powszechnym środkiem na ukojenie nerwów jest melisa. Przyjmuje się ją w formie wywaru. Powinno się pamiętać jednak, że nawet takie substancje jak napary z ziół mogą wywoływać skutki uboczne. Może to być przykładowo osłabienie działania przyjmowanych równolegle leków, co ma miejsce w przypadku dziurawca.

Inne postaci środków z ziół

Tak samo często jak herbatki, naturalne środki przybierają postać soków. Ostatnio wielkim powodzeniem cieszy się sok z brzozy. Jego walory smakowe są niewątpliwe, tak samo jak korzystne oddziaływanie na organizm. Kolejnym popularnym preparatem jest sok z owoców noni. Owoc noni, czyli morwa indyjska, to roślina, która pomaga na wiele dolegliwości. Na przykład pomaga na różnego typu bóle, jak również usprawnia procesy gojenia.

Tags: zioła, dolegliwości, preparaty, medycyna, napar, środki, herbatki

Author: M.G.P.