Laserowa korekcja wad wzroku - dla kogo?

Posted on 05/12/2018 7:30am

Wady wzroku możemy dzisiaj usuwać za pomocą lasera lub wszczepu soczewek.


Laserowa korekcja wad wzroku bez wątpienia wiedzie prym, tym bardziej, iż inne zabiegi jakie mają na celu wyeliminowanie wad refrakcji przeprowadzane są właściwie wyłącznie wówczas, gdy laser nie będzie w stanie pomóc.
kremy
Author: Grupa Scanmed Multimedis
Source: Grupa Scanmed Multimedis


Jednym z ograniczeń jest nasza data urodzenia. Do zabiegu mogą zostać zakwalifikowane tylko osoby od 18 do 55 roku życia. Najlepszy jednakże okres będzie między 23 a 40 rokiem życia, bowiem wada jest już na ogół stabilna, natomiast organizm jeszcze na tyle młody, aby szybko poradzić sobie z gojeniem. Ponadto nie dotyczy nas jeszcze tzw. starczowzroczność, więc rezultat będzie bardziej zadowalający. Następnym czynnikiem determinującym możność poddania się zabiegowi będzie nasze zdrowie. Idealny kandydat musi być ogólnie zdrowy, zwłaszcza nie obciążony chorobami autoimmunologicznymi, z wyrównaną hormonalną gospodarką, wolny od czynnych infekcji. Kobieta pragnąca poddać się zabiegowi laserem nie może być w ciąży ani również karmić naturalnie. Najlepiej nie planować ciąży do pół roku po zabiegu. Wykluczyć nas mogą także choroby oczu takie jak: jaskra, zaćma, stożek rogówki oraz skłonność do bliznowców oraz kolagenozy.


Laserem możemy skorygować krótkowzroczność do -14 dioptrii, nadwzroczność do +6 dioptrii jak też astygmatyzm do 5 dioptrii. Jeżeli wada sferyczna oraz cylindryczna istnieją równolegle mogą być one usunięte całkowicie pod warunkiem, że nie przekraczają maksymalnej wartości po zsumowaniu poszczególnych wad.

Zainteresował Cię wpis treść? To przejdź do oferty terapia małżeńska wrocław, by zapoznać się z dodatkowymi informacjami na ten temat, które dla Ciebie opublikowaliśmy.

Starczowzroczność spowodowana jest utratą możliwości akomodacji oczu. Pojawia się ona zwykle po 40 roku życia i zmusza nas do sięgnięcia po szkła do czytania.

Czy to zagadnienie jest dla Ciebie atrakcyjne? To kliknij i przeczytaj, co ma solidna witryna (http://www.beskidmed.pl/) - odnajdziesz tam równie absorbujące dane.

/J]Laserowa korekcja wzroku nie może skorygować starczowzroczności, można natomiast w umotywowanych wypadkach przeprowadzić zabieg jednego oka konstruując w ów sposób tak zwaną monowizję. Cena laserowej korekcji wzroku to plus minus 2000-3000 zł z jedno oko.

Tags: kolagen, organizm, olej