Maść jako alternatywa dla pozostałych form lekarstw

Posted on 07/03/2020 7:37am

Polacy stosują duże ilości leków przeciwbólowych. Przy nawet najmniejszej niedyspozycji sięgamy po nie nie bacząc na następstwa ich przyjmowania.


Pastylki to z reguły aplikowana forma środków przeciw różnym bólom.
maść
Author: Nordwalk
Source: Nordwalk


alergolog
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com


Ich wielkość i kształt różnią się zależnie od wytwórcy. Wiele osób wybiera środki przeciwbólowe w formie tabletek dlatego, że są łatwe do połknięcia. Sporą skazą takich medykamentów jest okres oczekiwania na początek działania substancji czynnej. Lekarstwa przeciwbólowe jest możliwość również stosować w postaci syropu. Wprawdzie są określone przede wszystkim dla dzieci, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosowały go osoby dojrzałe. Ciekła substancja czynna zaczyna działać o wiele szybciej niż pastylka. W syropach wykorzystywane są te same substancje czynne co w tabletkach, czy kapsułkach. Opcją dla pastylek jest maść przeciwbólowa. Zawiera te same Składniki co tabletki, bądź syropy, jednak użyte bezpośrednio w miejsce bólu, prędzej docierają do newralgicznego miejsca omijając cały system trawienny. Maść określona jest zwłaszcza dla osób skarżących się na notoryczne bóle mięśniowe, czy też stawowe. Maści, także żele wywołują mniej konsekwencji ubocznych. Jest to odpowiednia procedura leczenia wracającego bólu w stawach i mięśniach.
Lekarze od dawna uprzedzają, że długotrwałe doustne przyjmowanie lekarstw przeciwbólowych może szkodzić nerkom, wątrobie, skórze, czy drogom oddechowym. Jeżeli jest to realne, warto używać maści, gdyż są skuteczniejsze od pigułek, łatwiejsze w stosowaniu, a na dodatek krzywdzą mniej aniżeli tabletki.

Tags: tabletki, Składniki, środki