Medycyna i leki

Posted on 09/08/2019 7:33am

Nikt z pewnością, oprócz leniwych uczniów, nie lubi łapać przeziębienia. Mimo że przed wiekami nawet mało znacząca dolegliwość mogła okazać się przyczyną śmierci, obecnie człowiek w rozwiniętych krajach już się nie boi zwyczajnego kataru.


Dodatkowo dużo mało szkodliwych chorób da się wykurować w domu, nie trzeba iść do przychodni. W sklepach farmaceutycznych oferowane są działające leki na przeziębienie, niepotrzebujące przepisania lekarza. Zawsze trzeba mieć na uwadze, że przed zaaplikowaniem każdego medykamentu trzeba przeczytać dokładnie ulotkę. Sporo leków bowiem charakteryzuje się skutkami dodatkowymi . Pewne z nich nie mogą być używane przez ludzi, którzy mają jakieś przewlekłe dolegliwości. Jeśli nie potrafisz na 100% stwierdzić, czy produkt jest bezpieczny w użyciu dla twojego organizmu, powinieneś bezwzględnie zapytać o to farmaceutę.


Analizując skład medykamentów na przeziębienie, najczęściej można znaleźć duże ilości witaminy C. To element, który wpływa pozytywnie na system obronny organizmu chorego. Oprócz tego leki na przeziębienie, które są stosowanestworzone do hamowania kataru zatokowego, mają w składzie zazwyczaj pseudoefedrynę. Ta substancja ma właściwości bardzo pobudzające i zwiększające ciśnienie tętnicze, zatem nie powinny go łykać chorzy, którzy mają problemy z układem krążenia albo niekorzystnie znoszą oddziaływanie energetyków. Pseudoefedryna jest popularna wśród zakuwających przed sesją żaków. Innym częstym związkiem chemicznym, jaki jest w przeciętnym leku na przeziębienie, jest aspiryna.
Biorąc takie bezreceptowe preparaty trzeba użyć głowy. Każda substancja w zbyt wielkich ilościach może być dla człowieka niebezpieczna, szczególnie dla osłabionego chorobą.


O ile interesują cię tanie leki, trzeba wejść do sieci i poszukać aptek cyfrowe, które nierzadko posiadają przyjazne ceny swoich produktów. Olbrzymim atutem takich aptek sieciowych jest to, że żądany preparat dostajemy wprost do mieszkania. Dlatego nawet bojaźliwe osoby mają szansę nabycia lekarstw. Nie okłamujmy się, nie każdy nie czuje wstydu, gdy kupuje w zatłoczonej aptece na przykład lekarstwa na hemoroidy.
Sprawdź też: .


tabletki na gardło
Source: flickr.com

Chrapanie potrafi stać się sporym problemem, przede wszystkim dla rodziny chrapiącego. Wiele razy małżeństwa się rozstawały przez przewlekłe chrapanie jednego ze współmałżonków. Częstą przyczyną nocnego hałasowania są różnorakie wady genetyczne, zasadzajace się na złej budowie anatomicznej nosa. W takim wypadku ratunkiem jest przeprowadzanie specjalnej operacji chirurgicznej, która skoryguje pomyłki organizmu. Czasem powodem jest zmęczenie po ciężkim dniu albo zbyt wiele alkoholu.
Jeśli hałasujący nie chce iść pod nóż, może zakupić efektywne leki na chrapanie. W wielu aptekach oferowana są lekarstwa w kształcie sprayów lub kapsułek, które potrafią mocno ograniczyć chrapanie. Człowiek, który śpi w jednym łóżku z chrapiącym, może sprawić sobie stopery do uszu, by zasnąć.

Tags: katar, ciśnienie, chrapanie, przeziębienia