Niemal wszyscy cierpiący na cukrzycę potwierdzają zgodnie, iż pompa insulinowa podniosła im poziom życia

Posted on 15/03/2019 9:27am

Cukrzyca to niewątpliwie choroba naszych czasów.


Jej przyczyna polega na zaburzeniu w wydzielaniu insuliny. Jak mówią lekarze, cukrzyca której nie leczymy lub niewłaściwie diagnozowana jest jedną z bezpośrednich i pośrednich przyczyn inwalidztwa oraz wczesnej umieralności.


Długotrwały wpływ hiperglikemii jest powodem długotrwałych powikłań cukrzycy. Obecnie na cukrzyce cierpi dużo ludzi a również, co ciekawe zwierzęta. Jeżeli ludzki organizm nie produkuje wystarczającej ilości insuliny, która obniżyłaby odpowiednio stan cukru lub jeżeli wcale jej nie wytwarza, wówczas stężenie cukru we krwi wrasta i utrzymuje się podwyższone. Gdy podobny stan trwa nawet, gdy, zmienimy naszą dietę mamy prawo mówić, że występuje u nas prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę.
Łóżko do gabinetu medycznego
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


narząd
Author: tara hunt
Source: http://www.flickr.com


Najnowsze pompy insulinowe to małe aparaty elektroniczne, podobne do małego smartfona, które mogą być z łatwością umieszczane być przy pasku, w kieszeni lub nawet przyczepione do biustonosza - dowiedz się o najnowszych pompach insulinowych.

Jeśli fascynuje Cię opisywane zagadnienie, nowa wiadomość prezentuje szczegółowo intrygujące tematy, które okażą się niezwykle wciągające.

Insulina, za pomocą tego urządzenia jest aplikowana w sposób stały i precyzyjny a więc zbliżony do tego, jak działa prawdziwa trzustka. Trzeba wiedzieć jednak, że takie urządzenie nie umie całkowicie zastąpić zdrowej trzustki, więc jego używanie żaden sposób nie zwalnia z konieczności pomiaru poziomu glukozy we krwi. Pompa połączona jest z organizmem za pomocą systemu infuzyjnego, który składa się cienkiego przewodu zakończonego cienką rureczką, którą umieszcza się pod skórą.


Na krajowym rynku jedną z najmocniej znanych firm tworzących i na dokładkę serwisujących te Urządzenia jest Medtronic pompy tej firmy cieszą się ogromną uznaniem pośród użytkowników.

Tags: sok, cukrzyca, lekarze, Urządzenia, sposób