Nowe innowacje pozwalające na lepszą pracę

Posted on 15/04/2019 7:42am

W obecnych czasach wszędzie standardy dotyczące warunków pracy powinny być na podobnym poziomie. Czy tak jest? Odpowiedź brzmi nie. Ale są firmy, które starają się by nie tylko to, co oferują klientom okazywało się na bardzo wysokim poziomie, ale też by pracownicy czuli się komfortowo w swojej pracy. Z tego powodu m.in. pakiet związany np. z możliwością pójścia na siłownię czy do spa pozwala na zupełnie inne podejście pracownika do tego, co musi zrobić w godzinach pracy.
stanowisko w biurze
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com
Jeśli po pracy pracownik może zrelaksowania się, bez opłat za spa czy basen, to podejście do pracy zmienia się o całe 180 stopni. Nie mówiąc już o przedsiębiorstwach, które uważają, że masaż w pracy jest też fantastycznym sposobem na polepszenie stanu psychofizycznego ludzi zatrudnionych. Sporej części ludzi wydaje się, że działanie na komputerze to praca, która nie wymaga wysiłku. Jednak utrzymanie ciała w jednej pozycji przez wiele godzin jest naprawdę trudne. Tak, więc idealną opcją jest masaż w czasie pracy. Organizacje, które wprowadziły takie udogodnienie, widzą zwiększoną produktywność pracowników.

Przystosowanie stanowiska pracy do możliwości osoby zatrudnionejDziś normy BHP to za mało. Dziś zwracać uwagę uwagę na wiele więcej czynników niż te spisane w kodeksie BHP. Osoba zatrudniona powinna sama domagać się tego, żeby ergonomia pracy w biurze była zachowana. Bo w obecnych czasach pracownik powinien sam wiedzieć, co faktycznie jest dla niego odpowiednie, a co sprawia, że w czasie pracy dana osoba czuje się niekomfortowo. Kiedy słyszymy o schorzeniach zawodowych prawie nigdy nie myśli się o chorobach związanych z pracą w biurze.

Jednak i w biurze możemy nabawić się kontuzji , które wykluczą człowieka na lata z jakiejkolwiek aktywności. Z tego powodu tak ważne jest by wszystkie miejsca pracy były w odpowiedni sposób dostosowane indywidualnie do pracownika. Jeśli jakieś stanowisko nie spełnia pewnych standardów, to trzeba je dostosować.

Czy ten tekst wciągnął Cię kompletnie? Jeśli tak, to przeczytaj również inny news (https://www.dietymedicago.pl/cennik-uslug-dietetycznych.html), który ma podobne interesujące wiadomości.

Inaczej praca w biurze okażę się katorgą, a to będzie miało odbicie wynikach pracowników. Trzeba mieć na uwadze to, że zdrowy pracownik to człowiek, któremu chce się działać, a to korzyść dla uczciwego pracodawcy.

Tags: masaż