Odświeżacze powietrza to istotny element wyposażenia wnętrz w mieszkaniach i toaletach publicznych

Posted on 29/05/2019 7:20am

Wiele wskazuje na to, iż sposób w jaki postrzegamy świat nie wynika tylko z obserwacji przeprowadzanej wyłącznie za pomocą zmysłu wzroku. Będąc istotami z wachlarzem zmysłów odbieramy świat wszystkimi możliwymi kanałami.


Eksperci wykazali, iż wielki wpływ na ludzkie samopoczucie, stan zdrowia oraz nastawienie mają wonie. Zależności te widziano już w starożytności, budując odrębną dziedzinę medycyny zwaną aromaterapią.
Znamy wiele zapachów, które wpływają na człowieka w określony i ścisły sposób. Posiadając tę wiedzę mamy szansę przeciwdziałać licznym stanom chorobowym, infekcjom oraz zwyczajnie polepszyć swoje samopoczucie.
zapach cytrynowy
Source: pixabay
Nie trzeba sięgać po drogie zapachy. Wiele ziół wykorzystywanych codziennie w kuchni poza walorami kulinarnymi może wykazywać właściwości korzystne dla ludzi oraz odstraszają insekty ujawniając działanie niemal tak skuteczne jak lampa na komary. Przekonaj się - lampy na komary Właściwym przykładem może być cynamon, którego aromat zwiększa czujność, bazylia, która wspomaga koncentrację, cytryna przez obniżanie poziom hormonu stresu lub kawa, której sam aromat działa pobudzająco.


Zapachy mają swoje zadanie również w przestrzeni miejskiej, co sugerują na przykład popularne odświeżacze powietrza w toaletach publicznych. Chcesz dowiedzieć się więcej? szukasz odświeżacza powietrza?.
Wykorzystanie aromaterapii bywa również świetną alternatywą dla konwencjonalnych metod leczenia.

Jeśli wczytujesz się w prezentowany artykuł to oznacza, że wątek Cię bardzo zafascynował - wejdź na odnośnik do strony pogotowie wodno kanalizacyjne poznań, a znajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Borykając się z średnim samopoczuciem zamiast sięgać po środki na depresję można kupić ciekawe kompozycje zapachowe. Nie tylko otulą wnętrze relaksującą wonią, ale również znacznie wpłyną na nasze zadowolenie z życia, wprowadzając w dobry humor.

Tags: perfumy, zapachy, Aromaterapia, cytryna, medycyna, olejki zapachowe