Operacje i terapie na wzrok - czyli co warto mieć wiedzę w takich przypadkach

Posted on 01/04/2018 7:46am

Myślisz nad tym, co jest nie tak z twoim oczami? Okulista poleca ci zabieg lub lecznictwo? Przeczytaj tych kilka fraz, a zostaniesz poinformowany czegoś ważnym!


Laserowe operacje wzroku są to w tym momencie super bezpieczny sposób wyeliminowania skaz wzroku. Odstęp dla skaz wzroku sięga od minu czternastu dioptrii do +6 dioptrii. Inaczej ma się rodzaj sprawy z cylindrami, które sięgają do około 5 dioptrii. Sam zabieg jest bez bólu oraz trwa parę minutek. Robią go lekarze specjalizujący się w chirurgii refrakcyjnej, ale odesłanie nie musi być od takiego specjalisty, ale od naszego "domowego" optometrysty albo okulisty - podejmuje on jednak kończącą decyzję o przyjęcia, lub odrzucenia - naszej osoby jako aspiranta do lecznictwa. Warto rozumieć, iż lecznictwo odbywa się w pozycji leżącej, a powieki są zabezpieczone przeciwko mruganiu. cena takiej operacji jest zwykle taki sam dla wszystkich wady spojrzenia. Wszystko jednak zależy od miejsca, do którego idziemy wykonuje się operację.
przebarwienia
Author: P. i A. Bykowscy
Source: http://pawelbykowski.wordpress.com/


Mężczyzna
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com


Poprawiając troszkę temat, przyjrzyjmy się zabiegom, które mają pomóc naszym oczom. Zabiegi na oczy są różne oraz w zależności od typu terapii, opłacimy inaczej. Istnieją zabiegi tylko na gałki oczne, oraz pod oczy - Zapraszamy na korekcje refrakcji - i dookoła oczek. Najpopularniejsze to zabiegi na tak zwane "kurze łapki"; na wady, obrzęki oraz zmiany kolorytu skóry a także na zmęczone oczy (http://zacma.cz/).


Bardzo często w tej sytuacji zabieg to tzw.tak zwana Mezoterapia pod oczy - nazywana Light Eyes, która po kilku terapiach (ustalanych przez doktora) odnawia skórę wkoło oczu pod niemal każdego rodzaju względem, dając im "światło". Nie czekaj i zastanów się, co dla Was stanie się najlepsze. Zgłoś się do swojego okulisty już dziś!

Tags: wzrok, przebarwienia, wiek, chirurg