Z jakiego powodu należy zaprzyjaźnić się z pijawkami?

Posted on 10/07/2019 7:09am

Pojęcie medycyny naturalnej w Polsce nadal budzi wiele kontrowersji. A przecież akupunktura, która w naszym kraju rozpatrywana jest jako metoda naturalna, w Chinach uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Do niedawna podobnie było z leczeniem pijawkami. Pacjent, który informował lekarza o zabiegu hirudoterapii czasami spotykał się z ironicznym komentarzem.
Apteka symbol
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
W obecnej chwili sprawa ta zmieniła obrót, szczególnie, iż hirudoterapia w wielu krajach (np. Niemczech, Szwajcarii) traktowana jest jak zabieg leczniczy. Mało tego, zabieg przeprowadzany jest równocześnie z tradycyjnym leczeniem.

Podoba Ci się taki artykuł? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link - ta witryna rehabilitacja oborniki śląskie także z pewnością wpadnie Ci w oko!

Sławni ludzie korzystają z zabiegów z wykorzystaniem pijawek leczniczych które w wielu przypadkach dają lepsze efekty pod kątem zdrowia jak też w wyglądzie i płacą za to po kilkaset dolarów za jeden seans.

Pijawki wykorzystywano już w czasach starożytnego Egiptu. Nasi przodkowie opowiadali, że wysysają z człowieka złą krew, dlatego samopoczucie po nich jest tak dobre. Działały na wiele schorzeń i przypisywano im zbawienną moc. Tym bardziej, że pijawki wydzielają endorfiny, co wpływa na lepszy nastrój po zabiegu. Człowiek jakiś pogodniejszy, ma więcej energii. Nic więc dziwnego, że w kraju zapanowała pijawkowa gorączka.

Gdzie spodziewać się informacji o hirudoterapii? Najszybciej w sieci, wystukując w wyszukiwarce interesujący nas temat, czyli: jak leczą pijawki Godnym zaufania źródłem informacji są również krewni lub przyjaciele. Dobrze jest zasięgnąć porad czy znają cieszący się dobrą opinią gabinet lub posiadają dobre zdanie o osobie, do której zamierzamy się udać. A warto gdyż lista chorób leczonych pijawkami jest imponująca i obejmuje: żylaki dalej http://www.http://www.pco-poznan.pl// i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, trudno gojące się rany, krwiaki i zakrzepy, choroby i bóle serca i dużo innych.
Klinika leczenia niepłodności
Source: www.gyncentrum.pl
Hirudoterapeuci przekonują, iż pijawki warto sobie postawić nawet wtedy, gdy nic człowiekowi nie dolega. Albo żywi przekonanie, że nic mu nie dolega. Pacjenci mogą nic o schorzeniu nie wiedzieć, a pijawka się „dowie” błyskawicznie i dolegliwość wyeliminuje, zanim ta zdąży się ”odezwać”.

Tags: zabieg, akupunktura, człowiek