Pomoc psychologiczna w trudnych etapach naszego życia

Posted on 09/10/2021 7:37am

Psycholog to specjalista, którego praca przez większość osób jest stale niedoceniana. Bagatelizujemy wszelakie terapie sądząc, że wygadać to się możemy w obecności przyjaciół, nie musimy komuś płacić za to, aby nas słuchał.
polski psycholog dublin


Jednak prawda jest całkowicie inna niż nam się wydaje.


Zakupy w markecie
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com


preparaty
Author: Platforma Obywatelska RP
Source: http://www.flickr.com


Banałem byłoby powiedzenie, iż człowiek to jednostka składająca się z ciała i duszy - każdy doskonale o tym wie. Ta prawda jest znana ludzkości od tysięcy lat. Gdy nasze ciało niedomaga, wybieramy się do lekarzy.

Pragniesz zapoznać się z nowymi interesującymi wpisami na zbliżony temat? Bez problemu. Wejdź na hiperłącze do artykułu (http://dermamed.com.pl/oferta/epilacja) i czytaj tak długo, jak zechcesz.

W zależności od problemu decydujemy się na wizytę u specjalisty lub lekarza ogólnego. Kiedy zostaniemy właściwie zdiagnozowani, wybieramy się do apteki, by zakupić niezbędne leki. Potem je przyjmujemy, a dolegliwości wiążące się z naszą chorobą ustępują. To jest całkowicie normalna sytuacja, każdy z nas tak robi, nikt nie ma z tym żadnego problemu. Leczenie ciała nie powoduje żadnych kłopotliwych sytuacji, jednak jeśli chodzi o tę drugą sferę, jest znacznie gorzej, sprawa robi się skomplikowana. Czemu tak jest? Otóż wizyta u psychologa większości z nas kojarzy się z ogromnymi zaburzeniami - przecież tam chodzą wyłącznie wariaci. Nie wiemy, jak bardzo spotkanie z psychologiem może nam pomóc w codziennym życiu, w przyziemnych kwestiach, w naprawieniu relacji z bliskimi, z samym sobą. Takie wsparcie może naprawdę wiele zmienić w naszym postrzeganiu świata.


O ile pomoc psychologiczna w kraju, pomimo stosunkowo niewielkiego zainteresowania ma się dość dobrze, o tyle znalezienie takiego specjalisty za granicą (a przecież tysiące z nas opuszczają kraj) jest nieco trudniejsze. Na szczęście istnieją miejsca, gdzie można znaleźć fachowe wsparcie.
Jeśli rozchodzi się o fachowca, jakim jest polski psycholog Dublin proponuje usługi licznych poradni. Na pewno dlatego, iż mieszkają tam setki tysięcy Polaków, a takie wsparcie jest niezbędne.

Tags: dom, leki, usługi