Pomoce terapeutyczne dla dzieci z autyzmem - na czym polega metoda krakowska?

Posted on 02/02/2018 2:53pm

Dzieci z autyzmem wymagają dużo troski, zaangażowania oraz pracy. Autyzm to choroba, jaka jest ogromnie złożona i problematyczna. Nadzwyczaj znacząca jest właściwa praca z dzieckiem w celu pobudzenia poniektórych ważnych bodźców słuchowych czy też ruchowych.
autyzm
Author: Adam Rifkin
Source: http://www.flickr.com
W sklepach specjalistycznych odkryjemy obecnie rozmaite pomoce dla dzieci z autyzmem. W asortymencie znajdują się pomoce, jakie oddziałują na bodźce słuchowe, wzrokowe, i także na umiejętności poznawcze bądź komunikacje. Pomoce dla dzieci z autyzmem skutecznie wpływają też na emocję lub zaburzenia sensoryczne. Poprawnie dostosowane pomoce pozwolą w bezpieczny i zarazem niezwykły dla dziecka sposób, wzmocnić liczebność oraz jakość bodźców.


chłopiec
Author: Miles Bannan
Source: http://www.flickr.com
U najmłodszych z przeróżnego rodzaju zaburzeniami, między innymi z autyzmem, użytkuje się wiele różnorodnych terapii i sposobów kurowania. Jednym z nich jest metoda krakowska pomoce oferuje ona różne. Metoda krakowska to neurobiologiczna terapia, która dedykowana jest nie wyłącznie dzieciom z autyzmem, lecz też dzieciom z takimi zaburzeniami rozwoju, jak zespół Aspergera, zespół Downa lub zagrożenie dysleksją. Metoda krakowska pomoce koncentruje przede wszystkim na budowie języka w umyśle dziecka i na rozwijaniu komunikacji. Elementy metody krakowskiej są ogromnie zróżnicowane, by osiągnąć zamierzone rezultaty bezsprzecznie należy użyć je wszystkie. Wśród etapów możemy wyróżnić stymulację słuchową i stymulację zabawy, komunikacje ułatwioną, inaczej gesty interakcyjne oraz gesty wizualizacyjne, oraz także programowanie języka albo dziennik wydarzeń. Metoda krakowska cechuje się sporą efektywnością, mnogość ekspertów zaleca oczywiście tą formę terapii. Naturalnie powinno się uzbroić się w cierpliwość, gdyż zajęcie z dziećmi z zaburzeniami jest niezwykle czasochłonna i wymagająca, dlatego na rezultaty trzeba czasem długo czekać. Chociaż nawet najmniejsze efekty są powodem do sporej radości, gdyż świadczą o skuteczności stosowanych metod.

Tags: oczy, ruch, problem, efekt, sposób