Problemy u dorosłych – sposoby leczenia, rezultaty

Posted on 02/08/2019 7:19am

W zeszłym roku na srebrnym ekranie królował film „Jak zostać królem”, który dochrapał się paru Oscarów i wielkiego uznania na całym globie. Zawierał on losy monarchy brytyjskiego Jerzego VI, cierpiącego na męczącą wadę wymowy. Bojąc się przemawiać przed milionami swych obywateli, władca postanowił wynająć logopedę. terapia jąkania okazała się sukcesem i monarsze udało się ograniczyć uciążliwe jąkanie.
Mowa
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Logopeda z filmu korzystał z własnej intuicji. W ciągu kilku dekad medycyna i psychologia uczyniły duży postęp i obecnie dostępnych znajduje się mnóstwo metod terapii problemów z jąkaniem u dorosłych i najmłodszych. Zostały podzielone na 3 kategorie, przyjrzyjmy się im dokładnie, zobacz: Centrum Psychologiczne SensDo pierwszej grupy zalicza się analiza jąkania, to znaczy skorzystanie z nagrań osoby jąkającej, by zrozumiała swoją wadę i starała się nad nią zapanować. Kolejny sposób to technika cienia, gdzie pacjent próbuje naśladować tonację mówienia logopedy, powtarzając za nim określone słowa. Bardziej złożona jest metoda Frazera, w której badacz sformułował wskazówki dla jąkających się, mogące po odpowiednim czasie stosowania wyeliminować wadę. Finalną metodą z tej kategorii jest technika Froeschelsa, radząca pacjentowi, by zuł podczas rozmowy i starał się o przeżuwaniu myśleć, co ma wspomagać skupienie na mowie.

Jak ochronić dłonie, stopy i usta zimą?
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Drugą kategorię rozpoczyna technika Gutzmana, czerpiąca trochę z zadań oddechowych dla aktorów i wokalistów. Metoda Shechana zaś opiera się na odpowiednich przerwach i intonacjach trudnych słów, podobnie jaksposób Schwartza. Terapia startu mowy kładzie nacisk na dobrym napinaniu gardła.

Jeżeli musisz bez zwłoki znaleźć analogiczne artykuły odnoszące się do tego zagadnienia, zobacz dodatkowe info na innej tego typu witrynie.

Trochę inaczej do problemu podchodzi technika, w której nakazuje się jąkającemu wyśpiewywanie zdań – w takiej sytuacji wada znika.

W końcowej kategorii znajdziemy trening negatywny, czyli wielokrotne symulowanie jąkania, które po jakimś czasie pomoże je zwalczyć. leczenie jąkania może zawierać również różnego typu leki uspokajające i relaksujące, ale efekt jest chwilowy. Mocno kontrowersyjną metodą jest hipnoterapia.

Zobacz więcej: .

Co w sytuacji, kiedy potrzebny jest nam logopeda lub neurologopeda? Najłatwiej skorzystać z internetu i wklepać do Google frazę np. „logopeda Warszawa” iterapia (czytaj resztę pod adresem) z szerokiej listy ofert.

Tags: Internet, Filmy, terapie, trening, Leczenie