Problemy w małżeństwie

Posted on 04/10/2019 9:56pm

Aktualnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Przyczyn jest bardzo dużo. Należą do nich na przykład różnica charakterów, niewierność, nałóg alkoholowy, kłótnie na tle finansowym, zły stosunek do rodziny czy też niedobór seksualny.
Acz obecnie zasadniczą przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są wyrzucani z pracy, młode osoby nie mogą jej znaleźć, a gdy już się ją posiada to na ogół zarobki nie są stosowne do wykonywanej pracy. Należy, wtedy skorzystać z pomocy psychologa na przykład wpisując do wyszukiwarki hasło gabinet psychoterapii Kraków.
kobieta
Author: martinalanotte
Source: http://www.flickr.com


Aczkolwiek niekiedy jest on jedynym i słusznym rozstrzygnięciem. Zazwyczaj dużo częściej rozwodzą się pary, u których istnieje spora różnica wieku. Znaki ostrzegawcze oznajmiające o tym, że coś nie zbyt dobrego dzieje się w małżeństwie to między innymi:- brak wyrozumiałości- zamiast szukać rozwiązanie szukamy winnego,- częste konflikty z byle powodu,- zbliżenia małżeńskie wyłącznie z powinności,- czynienie sobie na złość,- przeczucie żony lub męża, że najlepiej jest jak drugiej osoby nie ma w domu.W zachowaniu związku małżeńskiego może pomóc nam psychoterapia Kraków. Będzie ona efektywna wtenczas, pod warunkiem, że obie strony będą zainteresowane pracą nad zmianą na lepsze swojego związku. Niemniej jednak statystyki wskazuja, że około 25% par po 5 latach terapii i tak rozstało się. Zazwyczaj były to pary, które za późno zaczęły leczenie. Mnóstwo jest gabinetów psychologicznych, w których możemy przejść taką terapię. dobry psycholog Kraków oprócz terapii małżeńskich proponuje również profesjonalną pomoc psychologiczną, rozmaitą ofertę szkoleń i warsztatów psychoedukacyjnych a także psychoterapię. Efektem dobrej terapii małżeńskiej jest to, że małżonkowie mogą ufać i polegać na sobie, cieszą się z odczuć erotycznych, mogą ze sobą współpracować, świetnie się dogadują, mogą polegać na sobie w każdej sytuacji.

Tags: terapia, praca, pomoc, rozwiązania, żona, związek

Author: G.S.