Propolis - babcine przepisy na różnorodne niedomagania

Posted on 05/03/2022 8:12am

Propolis jest to naturalny antybiotyk, jaki świetnie sprawdza się w leczeniu wielu niedomagań.


Propolis jest to substancja stosowana przez pszczółki jako materiał uszczelniający, stąd dokładnie także druga nazwa - pszczeli kit.
Pszczoły wytwarzają propolis z żywic jak też z substancji smolistych i balsamicznych pąków poniektórych odmian krzewów jak też drzew (np. olchy, topoli, itd.). Pszczółki uszczelniają nim gniazda i pokrywają ścianki ula, bo stanowi idealne zabezpieczenie przed drobnoustrojami, wirusami oraz grzybami. Zależnie od surowca, zawartość propolisu może się troszkę różnić, znajdują się w nim: żywice, olejki eteryczne, mikroelementy i flawonoidy. Jego lecznicze przymioty znane były już w antycznej Grecji. Nieomalże każdy blog o zdrowym odżywianiu przepisuje propolis .


Zabawka dla niemowlaka
Author: Liz
Source: http://www.flickr.com


Propolis jest antybiotykiem naturalnym jak też wykazuje silne przymioty antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwzapalne. Dlatego właśnie propolisu nie może zabraknąć w twojej domowej apteczce. Stosowany jest w kuracji egzem, oparzelin, paradontozy, stanów zapalnych, chorób układu oddechowego, grzybic, reumatyzmu, choroby wrzodowej, dolegliwości układu krążenia. Jeśli posiadamy propolis przepis na wyciąg z propolisu jest dosyć banalny. To kapitalne panaceum w stanach zapalnych, schorzeniach górnych dróg oddechowych oraz niedyspozycjach ze strony układu pokarmowego.
To naturalny antybiotyk, jaki powstrzyma kaszel, anginę i wrzody żołądka. Rozkruszony propolis zmieszaj z alkoholem i przegotowaną wodą.

Nie zwlekaj - kliknij ten link i raduj się opublikowanymi tam kolejnymi tekstami. Z pewnością poszerzą one Twą wiedzę na ten temat.

Przechowuj w temperaturze pokojowej w zaciemnionym miejscu przez co najmniej 14 dni.

Tags: materiał, twarz, wady