Przydatne i ważne informacje na temat naszej skóry i spełnianych przez nią funkcji.

Posted on 10/12/2019 7:32am

Skóra jest naszą naturalną ochroną, zabezpieczając przed wpływem przeróżnych zewnętrznych czynników. Lecz przez to jest też narażona na sporo różnych zagrożeń, między innymi pochodzących ze strony słońca.


Promienie słoneczne są niezbędne do codziennego życia, one dostarczają energii, która napędza wszystko. Ale jednocześnie spowodować mogą różnego rodzaju choroby, z których często występujący jest czerniak. Chociaż powodów powstawania tego nowotworu jest dużo, to lekarze - zobacz by porównać - wskazują między innymi na ultrafioletowe promieniowanie, występujące w promieniach słonecznych. Z tego też powodu co pewien okres czasu powinno się odwiedzić dermatologa, który przyglądnie się całej skórze i sprawdzi wszystkie zmiany na niej. Podstawowym badaniem do tego celu jest dermatoskopia Katowice, która opiera się na sprawdzeniu znamion za pomocą odpowiedniego urządzenia.


Niebezpieczne kosmetyki?
Author: Alphanova Bebe
Source: Alphanova Bebe


Skóra jest także niejednokrotnie obiektem różnego rodzaju ozdób, między innymi tatuaży albo kolczyków. Wykonany w odpowiedni sposób w sterylnych warunkach tatuaż raczej będzie bezpieczny, chociaż niekiedy pojawiają się różne komplikacje. Większym problemem będzie to, że barwnik pod skórą jest bardzo trwały i tak naprawdę pozostaje na całe życie. Dawniej osoby które chciały się pozbyć jakiegoś motywu chwytały się najróżniejszych metod, łącznie ze zdarciem całej warstwy skóry.
Obecnie usuwanie tatuażu Śląsk może być wykonane przy pomocy nowoczesnego lasera, którym można precyzyjnie rozbijać barwnik. Najczęściej do osiągnięcia pełnego efektu jest potrzebne przeprowadzenie co najmniej kilku sesji.

Tags: świat, efekt, sposób