Rehabilitacja stawu skokowego

Posted on 03/04/2019 8:47am

Trwa moda na aktywny styl życia. Siłownie i kluby fitness mnożą się jak grzyby po deszczu, a na ulicach roi się od biegaczy i miłośników dwóch kółek. Nic dziwnego, siedzący styl życia i praca przy komputerze spowodowały, że nasz organizm zaczął domagać się ruchu. Aktywność ruchowa ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie oraz figurę. Niestety, zażywając ruchu jesteśmy narażeni na różne kontuzje. Najbardziej powszechnymi kontuzjami, jakie spotykają sportowców bywa zwichnięcie albo skręcenie stawu skokowego.


Najbardziej narażeni na tego typu kontuzje stopy są biegacze, bowiem do skręcenia dochodzi zazwyczaj przy zetknięciu stopy z podłogą. Wówczas, kiedy stopa jest źle ułożona do podłoża podłogi może dojść do przekroczenia wytrzymałości mechanicznej stawu. W zależności od stopnia może dojść wyłącznie do naciągnięcia więzadeł albo całkowitego przerwania ciągłości więzadeł. Tego rodzaju uraz objawia się intensywnym bólem, obrzękiem, jak również zmianą koloru skóry w miejscu kontuzji. nierzadko do zwichnięcia dochodzi niespodziewanie i równie często jest ono traktowane pochopnie, co może doprowadzić do ciężkich komplikacji zdrowotnych.

Każdorazowe tego typu zdarzenie wymaga wizyty u lekarza. Dla diagnozy i przedsięwzięcia właściwych kroków, lekarz oprócz obejrzenia stopy, zleca badanie RTG. Niemalże we wszystkich przypadkach konieczna bywa rehabilitacja stawu skokowego. Dzięki rehabilitacji możemy uniknąć dokuczliwych krehabilitacja - więcej info -dolegliwości bólowych. Czasami nieodzowne jest leczenie operacyjne oraz w ramach rekonwalescencji, również nieunikniona jest rehabilitacja stawu skokowego. Na rynku medycznym jest wielu specjalistów ortopedów oraz fizjoterapeutów.


Dokonując wyboru rehabilitanta, warto jednak kierować się opiniami oraz zwrócić uwagę na specjalizację konkretnego specjalisty. Najkorzystniej wybrać takiego, który miał w przeszłości styczność z porównywalnymi przypadkami. Rehabilitacja w większości urazów przynosi przewidywany efekt , dlatego nie warto lekceważyć żadnego bólu, choćby tego mało dokuczliwego, który to może spowodować długotrwały uraz. W efekcie właściwego leczenia możemy powrócić do aktywności fizycznej oraz cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.

Tags: stopy, siłownie, badanie RTG