Rodzaje okularów – sprawdź, jakie są dobre dla ciebie

Posted on 22/06/2018 10:56am

Jeżeli dopiero idziesz do optyka, powinieneś być zorientowany, iż nie ma jednego typu okularów. O ile oprawki wybierasz indywidualnie, w zależności od własnych upodobań i możliwości budżetowych, o tyle szkła dopasowane są do konkretnej wady wzroku. Co należy o nich wiedzieć?


okulary
Author: Kathy Sunderman
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim mamy soczewki dla osób krótkowzrocznych i dalekowzrocznych. To dwa główne rodzaje, jednak niekiedy dużo korzystniejszym wyjściem są okulary (http://rajsoczewek.pl/ray-ban) progresywne. Czym się charakteryzują? To okulary, po jakie na ogół sięgają osoby po czterdziestym roku życia – można w nich równocześnie znakomicie widzieć punkty położone daleko, jak i czytać książkę, do czego służą ich dolne fragmenty. Niektórzy muszą uczyć się ich użytkowania, albowiem na początku może się wydawać, iż pole, na które spoglądamy, ucieka. Jednakże nauka nie trwa dłużej niż 14 dni. Jeżeli jednak nie potrzebujemy powyższego rozwiązania, ponieważ obraz jest mglisty tylko wtedy, gdy próbujemy widzieć coś z bliska, możemy zdecydować się na po prostu okulary - http://rajsoczewek.pl/okulary-przeciwsloneczne/solano - do czytania - . Dzięki nim znowu normalnie przeczytasz wiadomość na telefonie lub skończysz ulubioną książkę, bez konieczności podsuwania jej coraz bliżej. Będziesz z powrotem normalnie żyć.


Poza okularami do czytania wyodrębnia się również okulary do komputera, które ochraniają oczy przed zbyt dużym przemęczeniem. W przypadku, gdy nasza wada jest poważna i nie możemy obejść się bez szkieł, dobrze jest nabyć okulary przeciwsłoneczne ze stosowną dla siebie mocą optyczną - okulary przeciwsłoneczne z UV. Nie tylko zabezpieczają oczy przed słońcem oraz szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, lecz także umożliwiają
okulary
Author: Nicole Kasper
Source: http://www.flickr.com
nieprzerwanie cieszyć się rewelacyjną ostrością widzenia. Niestety nie każdy może się nimi posługiwać, przede wszystkim ze względu zbyt dużej panoramiczności noszonych okularów, dlatego należy skontaktować się z salonem optycznym, w którym zamawiamy swoje szkła oraz zasięgnąć więcej informacji.

Powyższe sugestie z pewnością pomogą w wyborze odpowiednich szkieł dla siebie. Nie zapominaj, że w celu zdobycia szczegółów i specjalistycznej wiedzy najlepiej jest udać się do okulisty, który zbada twoje oczy oraz wypisze należytą receptę. Warto jest zatroszczyć się o swoje oczy, by dobrze służyły nam przez całe życie, a także nie sprawiały trudności, z którymi ciężej będzie sobie poradzić.

Tags: okulary, wzrok, optyk, recepta