Terapia małżeńska - kiedy ma sens?

Posted on 07/02/2019 7:41am

Terapia małżeńska może być jedynym ratunkiem dla związku, gdy partnerzy nie umieją sobie radzić ze sporami, natomiast żale i skrywane urazy pogłębiają kryzys, wiodąc do rozstania.
Kiedy małżeńska terapia jest w stanie uratować, odnowić związek dwóch do niedawna miłujących się osób? Na początku związku, gdy dzięki obustronnej fascynacji patrzymy na siebie poprzez różowe okulary, z budowaniem stosunków najczęściej nie mamy żadnego problemu. Zadurzeni po uszy uważamy kochaną osobę za wyjątkową. Jest najwspanialsza jak też pod każdym względem najlepsza. Wręcz jej minusy wydają się nam czarujące. Bez ustanku odkrywamy w sobie podobieństwa, pragniemy tego samego. Z czasem zadurzenie przemija oraz zaczynamy powoli dostrzegać, iż dzieli nas o wiele więcej, aniżeli nam się zdawało. Na tymże tle dochodzi do potyczek. Terapia (poznaj naszą firmę) par Bochnia uczy akceptacji a także słuchania drugiej osoby.


słońce
Source: flickr.com


zdrowy obiad
Author: Kurman Communications, Inc.
Source: http://www.flickr.com


Kryzysy w życiu pary mogą pojawiać się z rozmaitych względów, takich jak: pościg za karierą oraz powiązany z tym niedostatek czasu, chęć przeforsowania własnych wartości jak też wyczekiwań wobec małżonka i związku, problemy powiązane z wychowaniem maluchów. Ale zwykle są to trudności w komunikacji. ludzie nie potrafią z sobą rozmawiać jak też siebie słuchać. Nie umieją klarownie wskazać swych potrzeb i roli w związku ani zaaprobować tego, iż każdy z nas jest odmienny. Zamiast przyzwolić sobie na realizowanie własnych celów oraz rozwój, naturalnie w granicach rozsądku, próbujemy siłą zmienić partnera i dostroić go do siebie. Zaprzepaszczamy respekt dla potrzeb oraz nawyków drugiej jednostki.
Zwykle pary przegapiają chwilę, kiedy ich relacje zaczynają się psuć. Kryzys wywołuje intensywne emocje – wściekłość, frustrację, poczucie niespełnienia. Kiedy potrzebna jest terapia rodzinna Bochnia? Jeżeli po kilku samodzielnych próbach nie możemy ugasić kryzysu, powinno się skorzystać z terapii.

Tags: partner, czas, ludzie, problemy