U seksuologa

Posted on 08/11/2018 7:33am

Nie pamiętasz już, kiedy ostatni raz uprawialiście seks, on ma kłopoty z erekcją, zaś tobie współżycie sprawia boleść – komplikacje w życiu intymnym skutecznie wyniszczają związek .
młodość
Author: Maurizio Costanzo
Source: http://www.flickr.com


W takowej sytuacji ratunkiem może być wizyta u profesjonalisty. Tyle, że Polacy cały czas tak bardzo wstydzą się przekroczyć próg gabinetu doktora owej specjalności, iż wolą zaryzykować pożegnanie. Egzystujemy w epoce, kiedy negliż jest na każdym kroku, już nawet reklamy herbaty ociekają erotyzmem. Mogłoby się wydać, iż w tej sytuacji obyci jesteśmy ze sprawami cielesności i nie ma już tabu połączonego z seksem. Jednakże okazuje się, że cały czas nie umiemy o nim bezpośrednio rozmawiać, zwłaszcza, kiedy pojawiają się problemy: czujemy się zmieszani, lękamy się skompromitowania, ujawniają się nasze kompleksy. Z przyczyny wstydu i lęku tylko dwadzieścia pięć procent potrzebujących poszukuje pomocy u seksuologa.


Polacy, aczkolwiek coraz częściej korzystają z pomocy psychoterapeutów, to ciągle z odwiedzinami u seksuologa zwlekają do ostatniego momentu, kiedy rozpoczynają się już poważne spory w związkach, rozłąka wisi na włosku, natomiast seksuolog - informacje - staje się tzw. ostatnią deską ratunku. A wtenczas terapia jest dłuższa oraz trudniejsza. Jeżeli pacjenci wymagają psychoterapii, może wystarczyć kilka wizyt, lecz czasami potrzebny jest rok i dwa lata. W każdym przypadku czas będzie rzeczą indywidualną. Zdarza się i tak, iż pacjenci będą pod opieką medyka na stałe, przykładowo gdy muszą zażywać farmaceutyki.
Zdarza się też, iż pacjenci zamiast pójść do lekarza, samodzielnie zaczynają się leczyć, przykładowo kupując lekarstwo na tzw. czarnym rynku. To po pierwsze nie rozwiązuje kłopotów, a poza tym taki lek może także szkodzić.

Tags: oczy, problemy, pacjenci, efekt, specjalisty