W jaki sposób dbać o zęby? – poradnik

Posted on 27/06/2019 7:16am

Stan ząbków jest pewnym z kluczowych czynników decydujących o naszym designie oraz o zdrowiu całego ciała. Jak troszczyć się o zęby, ażeby były zdrowe i służyły nam przez całe życie? Co zrobić, ażeby cieszyć się zdrowymi zębami?
Trawa
Author: Kevin Dooley
Source: http://www.flickr.com


Zapobieganie próchnicy i innym schorzeniom zębów (leczenie kanałowe kraków) polegać będzie zawsze na tym samym – najważniejszą rolę gra tutaj codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Istotne jest także zmniejszenie spożycia wyrobów zawierających cukier, jako że jest on podstawowym pożywieniem drobnoustrojów próchnicotwórczych. Codziennym jak też znanym od dawna zabiegiem jest czyszczenie zębów szczoteczką oraz pastą przez blisko 3 minuty – co najmniej dwa razy na dzień, a najlepiej każdorazowo po posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej lub manualnej, wybór należy do nas – stomatolodzy mówią, iż każda z nich świetnie spełnia swe zadanie, jeżeli tylko czyścimy zęby stosownie długo oraz robimy to gruntownie. Rozróżniamy trzy warianty szczoteczek o różnej twardości : miękkie, twarde i średnie


szpital
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Szczoteczkę dobrze wymieniać co kwartał, ponieważ po tym czasie traci ona swe początkowe przymioty, włosie odkształca się i gorzej czyści zęby. Mnogie bakterie razem z cząsteczkami pożywienia zbierają się także na języku a także tworzą nalot, jaki trzeba usunąć. Prócz indywidualnego dbania o higienę zębów i jamy ustnej, co najmniej dwa razy w roku powinniśmy odwiedzać dentystę. dentysta (wypatrz promocje) obejrzy nasze zęby oraz stwierdzi, czy wszystko z nimi jest w porządku.
Oczyści je również z odkładającego się kamienia nazębnego. Częste wizyty u dentysty pozwolą prędko spostrzec i wyleczyć zmiany próchnicowe jak też przeciwdziałać schorzeniom dziąseł.

Tags: wygląd, zęby, lek