W jaki sposób odliczyć 1 procent podatku

Posted on 04/10/2019 9:12pm

Za nasz 1% fundacje są dozgonnie wdzięczne. Organizacje pożytku publicznego potrzebują każdego grosza, by mogły jak najlepiej urzeczywistniać swoje cele. Kiedy rozliczamy pit przez internet bez problemu możemy 1 procent podatku podarować wybranej przez nas organizacji. Często programy pomagające w rozliczeniu mają już wypełnioną odpowiednią kratkę, ale mamy możliwość naturalnie we własnym zakresie dokonać wyboru. Ten 1% fundacje zwykle zbierają na bardziej konkretny cel niż po prostu „działania fundacji”.


Pieniądze, Euro
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
każdego roku rozliczamy się z podatku i odkąd możemy przekazywać 1 procent podatku wybranej organizacji - zazwyczaj to robimy. Oprócz tego, z roku na rok coraz większa liczba ludzi oddaje tych kilka groszy jakiejś fundacji. To dobry sposób, by pomóc, nie wymaga od nas w ogóle wysiłku, przecież pita składamy niezależnie od wszystkiego. Organizacje pożytku publicznego muszą starać się wszelkimi sposobami o środki na działalność, zazwyczaj nie są dofinansowywane z budżetu państwa, a ich cele bardzo często warto wspomóc.


Są osoby, które dochodzą do wniosku, że nie warto się zajmować jednym procentem, bo to zwykle dosłownie grosze. Nic bardziej błędnego. nieważne że wydaje się nam, że tych kilka grosików nic nie znaczy - za każdy taki grosz składający się na 1% fundacje są bardzo wdzięczne, gdyż jeśli osób które podarują im choćby parę groszy będzie kilka tysięcy - to już dość konkretne pieniądze. Nigdy zatem nie mówmy, że nie warto przekazywać jednego procenta organizacjom pożytku publicznego.

Wszyscy pragnący podarować 1% mogą znaleźć szersze wiadomości w tej kwestii - np. na stronie na ratunek dzieciom w chorobą nowotworową - naratunek.org bądź klikając - tutaj.

Tags: programy

Author: k.s.