W jaki sposób upiec ciabatę? Sprawdź przepis na ciabatę!

Posted on 24/12/2022 7:54am

Zimowe i jesienne długie noce sprzyjają większemu zapotrzebowaniu na konkretne jedzonko. Znowu przyrządzamy ciepłe zupy, przyrządzamy sosy i znacznie folgujemy sobie nasze diety – nie potrzebujemy pokazywać na plaży rewelacyjnych figur. Często pewnie kupujesz produkty pszenne w sklepie. My proponujemy byś wypiekł je samemu. Dziś przepis na to, jak wykonać ciabattę.


Ciabatta
Author: Elsie Hui
Source: http://www.flickr.com
Zastanawiasz się co to jest? Ciabatta jest rodem Włoch i jest to biały chleb, który robi się z mąki pszennej i drożdży. Ma ona ciekawy wygląd. Jej bochenek jest inny niż nasz, polski sporo mniejszy, płaski, długi i kiedy nań spoglądamy z góry to jest prostokątem. Niekiedy wypieka się ją z dodatkiem ziół. Ciekawostka – we Włoszech różne regiony mają swój inny przepis na ciabattę, i wszędzie smakować będzie ona nieco inaczej.

Sama niesamowicie lubiłam nabywać w lokalnej piekarni ciabattę z ziołami. Jakiś czas temu jednak znalazłam świetny przepis na ciabattę, dzięki niemu mogę upiec ją samemu. I przyrzekam wam, że jest tysiąc razy lepsza, niż ta kupiona! Przepis przeczytasz pod linkiem: .


Do czego często używam tego chlebka? Bardzo lubię przyrządzać z nim kanapki, często również wydrążam go w środku i przyrządzam domowe nadzienie do kebaba, którym wypełniam środek. Czasem kroję ją w cienkie paseczki, smaruję masłem czosnkowym i robię z nich chrupiące grzanki do zup-kremów. Koncepcji na wykorzystanie ciabatty jest naprawdę bardzo wiele. Można również pomyśleć o tym by były one zdrowym, lekkim urozmaiceniem codziennego jadłospisu. Pieczywo pszenne najbardziej polecane jest osobom, które ze względów zdrowotnych muszą przestrzegać dietę lekkostrawną.

Tags: Przepis, ciabatta, piekarnia, Pieczywo pszenne, dieta lekkostrawna