W jaki sposób wygląda rehabilitacja? Co jest ważne? O czym pamiętać?

Posted on 15/03/2019 9:25am

Rehabilitacja w swoim mieszkaniu jest coraz bardziej popularna, można z niej korzystać w ramach NFZ. Jest to faktycznie bardzo ważne dla osób samotnych, jakie przez operację lub ruchową niesprawność nie mogą o własnych siłach dojść do kliniki.


Tego rodzaju rehabilitacja to porady lekarskie jak również zabiegi fizjoterapeutyczne.


Kolekcja Jackpot wiosna 2013
Author: Jackpot
Source: Jackpot


Na taką rehabilitację skierowuje nas lekarz, który daje skierowanie. Będzie to rodzinny specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej, ortopedii lub reumatologii. Na skierowaniu widnieje informacja, że rehabilitacja ma mieć miejsce w domu, a przy kwalifikacji najważniejsze jest schorzenie i czas, który upłynął od samego początku choroby.


rehabilitacja domowa wrocław
Author: Scott Wylie
Source: http://www.flickr.com


NFZ dokładnie określa, kto i przez jaki czas jest w stanie korzystać z tego rodzaju formy pomocy. W każdym większym ośrodku miejskim tego typu rehabilitacja jest udzielana, lecz jeśli rehabilitacja (https://vivamedica.pl/rehabilitacja) domowa Wrocław oferuje najwyższą jakość usług. Z tego rodzaju rehabilitacji są w stanie korzystać osoby z różnorakimi schorzeniami, tego rodzaju jak ogniskowe uszkodzenie mózgu do dwunastu miesięcy od początku choroby. Mogą z ciężkimi uszkodzeniami centralnego jak również obwodowego układu nerwowego. Do takiej grupy zaliczamy też osoby z uszkodzeniem rdzenia kręgowego do 12 miesięcy od wypadku - tu o opiekunkach we Wrocławiu.


Po wizycie w mieszkaniu pacjenta lekarz z kliniki wdraża program leczenia. Fizjoterapeuta odwiedza nas 3 razy w tygodniu, ale jest w stanie i częściej, jeżeli pojawia się taki wymóg - rehabilitacja - jeszcze więcej - domowa Wrocław.
Dzięki przenośnym urządzeniom jest w stanie wykonywać różnorakie zabiegi. Jak takie opiekunki Wrocław zapewnia faktycznie wiele, więc zdrowienie jest możliwe w dość szybkim czasie.

Tags: zdrowie, pomoc, schorzenia